Városvadász: Kitalálod, melyik városban készült a kép?

GettyImages-1251663086

Kétnapos olasz kirándulásunk első állomásán az Alpok lábához látogatunk.

Északkelet-Olaszországban járunk, közvetlenül az olasz–szlovén határ mellett: festői kisvárosunk, amely főként bortermeléséről ismert, az Isonzó és a Vipava folyók völgyének találkozásánál fekszik. A környék már az őskorban lakott volt, a római időkben pedig fontos kereskedelmi út húzódott itt. A mai település nevével először egy 1001-ben lejegyzett oklevélben találkozhatunk, melyben III. Ottó német-római császár IV. Ravennai Giovanninak és Friuli Eppstein veriheni grófnak adományozza a területet. A 16. századtól a város és a megye a Habsburg Birodalom tartományává vált (a mai Szlovénia nagy részével együtt), ekkortól indult igazán fejlődésnek, törvénykezési székhely is működött itt.

Napóleon elfoglalta a Habsburgoktól a várost, amely aztán az Illír Királyság része lett, egészen 1849-ig, amikor visszakerült Bécs uralma alá. Az isonzói csaták során a város súlyos károkat szenvedett és többször gazdát cserélt – a frontvonal közvetlenül a település mellett húzódott –, végül az Olasz Királysághoz került. A napjainkban 34 ezer lakost számláló város legfőbb látnivalója a középkorban emelt vár, amelyben reneszánsz festményekkel díszített kápolna is található, a 14. században épült katedrális, mely az I. világháborúban majdnem teljesen megsemmisült, illetve a jezsuita Szent Ignác-templom.

Felkészültél? Jöhet a kép!

Kitalálod, hol készült a kép?

Kitalálod, hol készült a kép?
Sajnos nem sikerült a válaszok elmentése. :(
Kérjük próbálja meg újra.

Nem volt elég? Vadászd le tegnapi városunkat is!

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Érdekességek