A lengyel határhoz közel, Szilézia és Morvaország határán járunk, egy 317 ezer – agglomerációval együtt majdnem egymillió – lakosú ipari városban, az ország harmadik legnépesebb településén. A környéken már 30 ezer évvel ezelőtt is éltek emberek, akik főként mamutvadászattal foglalkoztak, a mai település ősét pedig a 8. században alapították szláv törzsek, ezzel az egyik legrégebbi cseh városnak számít. A 13. században városi rangot kapott, ekkor említették először nevezetességét, a Szent Vencel-templomot is. A 15. században a várost husziták foglalták el, majd a hukvaldi uradalom része lett, az 1500-as években tűzvész pusztította el az óváros nagy részét, az 1600-as években pedig pestisjárvány tombolt a városban.
A Habsburg Birodalom részeként, az ipari fejlődésnek és a szénbányászatnak köszönhetően egyre jelentősebb központtá vált, 1847-től vasút kötötte össze Béccsel és Krakkóval, 1862-ben pedig itt alapították a Cseh Társaságot. A két világháború között és második világháború (és a német megszállás) után, a szocialista időszakban is megmaradt jelentős ipari központnak. 1951-ben állatkert, 1989-ben egyetem alapult a településen, 2001-ben röplabda-Európa-bajnokságnak adott otthont.
Felkészültél? Jöhet a kép!
Nem volt elég? Vadászd le tegnapi városunkat is!
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés