Új-Fundland szigetének legnagyobb településén, egyben Kanada legkeletibb városában járunk, amely a sziget délkeleti partvidékéből kinyúló Avalon-félsziget partján terül el. A partvidéket először John Cabot itáliai származású angol felfedező érte el 1494-ben (más források szerint 1497-ben), nem sokkal később pedig angol halászok már alkalmi falvakat hoztak itt létre, így ez lett az első európai település az Újvilágban. 1583-ban lett hivatalosan gyarmat, ezután főként angol és ír telepesek népesítették be. Az egykori, fából épült óváros a 19. században szinte teljesen leégett, a mai, 108 ezer fős város csak nyomokban emlékeztet egykori arculatára.
Helyszínünk többször is fontos szerepet játszott a történelemben: 1901-ben Guglielmo Marconi, a drótnélküli távíró feltalálója a város fölötti Signal Hill dombon épült Cabot-toronyban fogta először az óceánon keresztül Európából érkező távírójeleket, 1919-ben pedig innen indult az első óceánrepülésre a két brit pilóta, Sir John Alcock és Arthur W. Brown.
Felkészültél? Jöhet a kép!
Nem volt elég? Vadászd le tegnapi városunkat is!
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés