Hszincsiangban, Kína északnyugati részén fedezték fel 1980-ban azokat a pajzán sziklarajzokat, amelyek valószínűleg egy termékenységi rítust mutatnak be. A közel kilenc méter magas felületen összesen négy jelenet különíthető el. Ezek között akad olyan, amelyen férfi- és női alakok körtáncot járnak, miközben karjukat az ég felé emelik, de vannak zavarba ejtően pornográf ábrázolások is: például az, amelyik egy biszexuális orgiát ábrázol, izgalomba jött férfiakkal, majommaszkot viselő nőkkel és nézőkkel a háttérben.
Vendégszeretet másképp: a szex is szerepet kapott
Az ókori kínai férfiak nagyon vendégszeretőek voltak, talán a szükségesnél is jobban: előfordult, hogy kölcsönadták a feleségüket a hozzájuk látogatóknak vagy az utazóknak. Az utazókat ugyanis nagyon tisztelték, istennek tartották. A hiedelem szerint, ha megengedik nekik, hogy a feleségükkel háljanak, az vérfrissítést és szerencsés jövőt hoz a család számára.
Ütemterv az együttlétekhez
A kínai császárok szigorú „menetrend” szerint éltek szexuális életet: mivel rengeteg feleségük és ágyasuk volt, meghatározott sorrend szerint kellett velük közösülniük. A 6–7. században élt Szuj Jang-Ti császár (akit egyébként az utókor a kegyetlen, élvhajhász zsarnok megtestesítőjének tart) háreme több mint 3000 nőből állt: a császárnén kívül beletartozott még két helyettes császárné, hat királyi hitves, 72 előkelő hölgy és 3000 palotaleány.
Harmincan egy ágyban az ókori Kínában
A bordélyházak az ókori Kínában teljesen legális és hivatalosan bejegyzett adófizető vállalkozások voltak. Később sem számított megbélyegzettnek sem az, aki szexuális szolgáltatásokat nyújtott, sem az, aki ezeket igénybe vette. Sőt: a 7. századtól kezdve az irodalmi művekben is sűrűn feltűnnek a kurtizánok. A prostituáltak között szép számmal akadtak férfiak is, és a legendák szerint szükség is volt rájuk: San-Jinnek, a Szung-dinasztia egyik hercegnőjének akkora ágyat készítettek az egyik bordélyházban, amelyben akár harminc férfi is elfért egyszerre, ha ahhoz támadt volna kedve.
Kerekesszék speciális használatra
A már említett Szuj Jang-Ti a liliomtiprástól sem riadt vissza. Sajátos megoldást eszelt ki: kerekesszéket készíttetett, azzal a céllal, hogy szűz lányokat hozzon a kívánt helyzetbe ennek segítségével. A „szüzek kerekesszéke” segítségével a császár gyakorlatilag kénye-kedve szerint erőszakolhatta áldozatait.
Erotikus festmény mint esküvői ajándék
Amikor egy pár összeházasodott, selyemre festett erotikus képeket ajándékoztak nekik, hogy ezek segítségével bővítsék ismereteiket és alkalmazzák is a tanultakat a későbbiekben. Ezek között akár csoportos szexet, partnercserét ábrázoló képek is lehettek, de ez senkiben nem keltett megütközést.
Magömlés = az életerő távozása
A taoizmus képviselői többek között különféle szexuális praktikák gyakorlásában keresték az élet meghosszabbításának módját. Ezek közé tartozott az ejakuláció visszatartása is. Úgy hitték, hogy a gyakori magömlés betegséghez, gyengeséghez, végső soron halálhoz vezet, ellenben ha ez nem történik meg, a test és a lélek erős marad. Az élet meghosszabbításának másik módja meggyőződésük szerint a szűz lányokkal folytatott nemi kapcsolat volt: minél több szűzzel szexelt valaki, annál nagyobb eséllyel vált halhatatlanná.
Nem korlátozták az azonos neműek kapcsolatát
A homoszexuális viszonyokat sem kísérte társadalmi megbélyegzettség, annál is inkább, mert a császárok is mindkét nemből választottak szeretőket maguknak. Különösen a Han-dinasztia férfitagjai választottak előszeretettel azonos nemű partnereket, de a leszbikusoknak sem volt sok félnivalójuk – szemben a középkori Európával.
Felvilágosító irodalom, ami ma már történelem
A 7. században egy orvos, Li Dongxuan 30 különböző szexuális pozitúrát írt le, amelyek között olyanok is szerepelnek, mint a „megfordult sárkány”, „két hal egymás mellett”, „mandarinrécék összefonódva”, „repülő sirályok” és társaik. Az Egyszerű lány könyvében és a Titokzatos lány könyvében egy mitikus uralkodó, a Sárga Császár által feltett kérdésekre válaszolgat három tanácsadónő, bevezetve őt a nemi élet és a szerelmi praktikák művészetébe. A Tung-hszüan mester című szöveg pedig a gyermeknemzés fortélyait és az impotencia ellenszereit részletezi.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés