Hatással lehet az oktatási eredményekre, a mentális egészségre és jólétre, valamint a munkaerőpiaci termelékenységre is a túlzott, már a függőség jeleit mutató mobilhasználat, amely egyre általánosabb a serdülők körében. Éppen ezért a WHO fontolgatja, hogy szigorú szabályozásokat kellene bevezetni a digitális eszközökkel kapcsolatban – írja a HR Portal.
Ezért korlátoznák a használatot
„Egyre több bizonyíték van az online játék és a közösségi média használatának köszönhető viselkedési zavarokra” – mondta Natasha Azzopardi Muscat, aki szerint érdemes lenne példát venni a közegészségügy más területeiről, ahol jogszabályok segítettek a káros szokások kezelésében. Hozzátette:
„A dohánytermékek szabályozásában beváltak az olyan intézkedések, mint a korhatár, az ellenőrzött árak és a tiltott zónák, így példaként szolgálhatnak.”
Egyre több a mobilfüggő
A WHO 280 ezer, 11-15 éves fiatal körében végzett felmérése szerint a serdülők több mint egy tizede nem tudja kontroll alatt tartani közösségimédia-használatát. A lányok esetében (13 százalék) magasabb ez az arány, mint a fiúknál (9 százalék). Az életüket már negatívan befolyásoló, digitális eszközökön történő játék a serdülők 12 százalékát fenyegeti a felmérés szerint.
„Az okoseszközök alapvetően segíthetik a hétköznapi életet. Ugyanakkor óvatosnak kell lennünk, mert a népesség egy része nem megfelelően használja ezeket az eszközöket”
– hangsúlyozta a szakember, aki szerint jobban oda kell figyelni a közösségi média használata és a mentális egészség közötti összefüggésekre. Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke néhány hónapja az Európai Unió egészére kiterjedő vizsgálatot ígért a közösségi médiának a fiatalokra gyakorolt hatásáról.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés