2005-ben az Eurovíziós Dalfesztivált rendezték Kijevben, a mezőnyben ott volt a NOX is hazánk képviseletében Forogj, világ című dalával, a győztes a görög Élena Paparízu lett.
Melyik város ne szeretné megrendezni valamelyik nagy futballtorna döntőjét? Kijevnek kétszer is megadatott mindez, 2012-ben az Európa-bajnokság fináléjában a spanyolok leiskolázták az olaszokat, a vége 4-0 lett.
2018-ban szintén a kijevi Olimpiai Stadion volt a helyszín, ezúttal a Bajnokok Ligája-sorozat döntőjét rendezték meg itt, amely a Real Madridnak a Liverpool felett aratott 3-1-es sikerével ért véget.
A híres író, Mihail Afanaszjevics Bulgakov Kijevben látta meg a napvilágot 1891-ben, itt is végezte el iskoláit. Születése után közel száz évvel, 1989-ben nyílt meg a városban a Mihail Bulgakov Múzeum.
Kazimir Malevics, a híres szuprematista festő is Kijev szülötte, 1879-ben született, a festészetet is a városban tanulta ki. Híresebb művei közé tartozik a Fekete négyzet és a Vörös négyzet fehér alapon.
1992-ben nyitotta meg kapuit Kijevben a Csernobil Múzeum azzal a céllal, hogy felismertessék az ember, a tudomány és a technika közötti megbékélés szükségességét, amelyek nélkül az emberi civilizáció és a Föld léte veszélyben van.
A kijevi metró fontos szerepet tölt be ezekben a napokban, sokan oda menekültek a harcok elől. Korábban a közlekedésé volt a főszerep, ki tudja, mikor lesz megint így.