Az ideiglenes megállapodás értelmében az ilyen módon készült termékeket nem lehet majd behozni az európai piacra. Arról is megállapodtak, hogy a tagállamoknak és a bizottságnak egyértelmű felelőssége van abban, hogy azonosítsák az ilyen munkaerőt alkalmazó vállalatokat, és hozzájáruljanak ahhoz, hogy ezeknek a cégeknek az üzleti modelljét ellehetetlenítsék – számolt be az Index a döntésről.
Ezekkel a szabályokkal az a célunk, hogy az ilyen vállalatoknak ne legyen helyük az európai piacon, akár az EU-n belül, akár azon kívül folyik a gyártás
– mondta Pierre-Yves Dermagne belga gazdasági és munkaügyi miniszter. Belgium jelenleg az EU Tanácsának soros elnöke. A tilalom nemcsak a kényszermunkával előállított termékekre vonatkozna, hanem azokra is, amelyeket az EU-ban állítanak össze, ám alkatrészeiket az unión kívül, kényszermunkával gyártják. Ezt a megállapodást az Európai Parlamentnek és a Tanácsnak még hivatalosan is jóvá kell hagynia.
Kényszermunkával rengeteg terméket állítanak elő világszerte. Találni köztük cipőket, elektronikai berendezéseket és kakaót is. A pálmaolajat, amelyet a többi között jégkrémekben és rúzsokban is használnak, tipikusan kényszermunkával termelik. A pamut is, amely a textilek 40 százalékában megtalálható, nagyon sokszor ilyen körülmények között készül. A freedomunited.org civil szervezet adatai szerint a Malajziában dolgozó külföldi munkások egyharmada kényszermunkás.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés