Miközben a szervátültetésre várók listáján szereplők közül sokan nem érik meg a számukra kijelölt transzplantáció távoli időpontját donorszerv hiányában, a kutatóorvosok azon fáradoznak, hogy ennek a helyzetnek véget vessenek. Az egyik lehetséges megoldásnak génmódosított sertésdonorok alkalmazását tartják a tudósok, amire vonatkozóan már számos kíséretet hajtottak végre. Agyhatott emberi alanyokba már próbáltak ebből a célból génmódosított sertésvesét ültetni, de most ennél is hosszabb távon működő kísérletet regisztráltak.
Az alternatív szervforráskeresésben mérföldkőnek titulált kutatás során
két éven keresztül életben tudtak tartani egy majmot génmódosított sertésvesével.
Ez volt eddig a leghosszabb és legígéretesebb kísérlet arra, hogy egy nem humán főemlőst életben tartsanak génmanipulált sertés szervével.
Dr. Peter Chin-Hong, a San Franciscó-i Kaliforniai Egyetem transzplantációs fertőző betegségek programjának igazgatója a Nature.com-on részletesen leírt tanulmánnyal kapcsolatban az abcNEWS-nak tett nyilatkozatában elmondta, a kutatás jogos reményeket kelt a sertésdonorok szerveinek emberbe történő sikeres, jövőbeli átültetésének megvalósításához.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés