Vannak bizonyos dolgok, amiket sokan csinálunk, pedig a legjobb lenne felhagyni vele, mert nagyon egészségtelenek. Ilyen szokás, hogy reggel az első dolgod a kávé, vagy hogy nem az orrodon, hanem a szádon keresztül veszed a levegőt. Nézzük, melyek azok a mindennapi szokások, amelyeket a szakemberek szerint jobb lenne kerülni.
1. A túl korai kávézás egy olyan szokás, ami nincs jó hatással az egészségedre
Az első dolog , amit teszel, miután felkelsz, hogy egy csésze kávéért nyúlsz? Azért teszed ezt, mert felébreszt, igaz? A koffein azonban vízhajtó, ami a szervezet vízveszteségét okozza. Reggel már alapból dehidratált vagy, mert kb. nyolc órája nem fogyasztottál vizet, és alvás közben az izzadással is folyadékot veszítettél. Így érdemes inkább vízzel kezdeni a napod, utána jöhet a kávé.
2. E-mailek olvasása az ágyban
Csábító lehet elsőként a telefont elővenni, hogy ellenőrizd az e-maileket és az értesítéseket. A szakemberek szerint inkább a szabadba kellene menni először, és mozogni. A kora reggeli telefonhasználat stresszreakciót válthat ki, ami a kortizol felszabadulását okozza a szervezetben, ami kihat a nap folyamán a hangulatra. Tanulmányok szerint a telefonok agykárosító hatással is bírnak, és csökkentik az ember kognitív kapacitását.
3. A szájlégzés szintén egészségtelen
Rengeteg embernek okoz problémát, hogy szájlégző, azaz elsősorban a száján keresztül veszi a levegőt, az orra helyett. A szájlégzés szájszárazságot okozhat, mivel a levegő állandó be- és kiáramlása miatt a víz elpárologhat, ami növeli a baktériumok elszaporodásának kockázatát, majd olyan problémák kialakulását, mint a fogszuvasodás vagy a fertőzések. Az alvást is ronthatja, ha a nyelv visszagurul a szájban, és elzárja a légutakat, horkolást és alvási apnoét okozva.
4. Gabonafélék fogyasztása reggelire
A gabonapehelygyártó cégek szeretnek emlékeztetni minket arra, hogy a reggeli a nap legfontosabb étkezése. A gabonapelyhek azonban gyakran tele vannak finomított szénhidrátokkal és cukrokkal, amelyek fogyasztásukkor gyors cukorszint-emelkedést okozhatnak. Ezért érezzük magunkat krónikusan fáradtnak és éhesnek a nap későbbi szakaszában. A gabonafélék helyett inkább fehérjékre és zsírokra épülő, például tojást, bogyós gyümölcsöket és dióféléket tartalmazó reggelit ajánlott választani.
5. Sokat ülsz az íróasztalnál
Ha naponta akár nyolc órán keresztül egy helyben ülsz, az is negatív hatással lehet az egészségedre. Az íróasztalnál töltött órák növelik számos betegség kockázatát, beleértve a rossz testtartást, a súlygyarapodást és a krónikus betegségek fokozott kockázatát is. Próbálj meg óránként mozogni, állni, nyújtózkodni vagy sétálni, hogy korlátozd a munka negatív egészségügyi hatásait.
6. Egészségtelen ujjropogtatás
Ez nemcsak egy rettenetesen idegesítő hanghatást előidéző tevékenység, ami a barátaidat és a munkatársaidat bosszantja, hanem az egészségednek sem jó. Az ízületi folyadék tartja könnyen mozgásban az ízületeidet. Az ujjpercek reccsenése akkor hallatszik, amikor apró buborékokat pukkasztasz ki ebben a folyadékban. Ha állandóan ezt csinálod, akkor idővel nagyobb valószínűséggel duzzad meg a kezed és gyengül a fogásod.
7. Túl hangos zenehallgatás
A normál beszélgetés hangerőssége körülbelül 60 decibel. A legjobb, ha a biztonság kedvéért a fejhallgató hangerejét 75 decibel alatt tartod (körülbelül olyan hangos, mint egy porszívó). Illetve ne hallgasd pár óránál tovább egyhuzamban. Nagyobb valószínűséggel veszíted el a hallásod, ha sokszor van hangos zaj körülötted. Az idősebb felnőttek hallásvesztése gondolkodási problémákkal, sőt agyszöveti károsodással is összefüggésbe hozható.
Kiderült, hogy egy érzés meghosszabbíthatja az életed, tudd meg melyik, az alábbi cikkünkből.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés