Nagy nehézséget okoz a betegellátásban az orvosok és ápolók számára is, hogyha a kommunikációs csatornák hiánya miatt nem képesek felmérni a betegeik állapotát.
Piktogramokkal kommunikálnának
Az érzelmi paletta legkülönfélébb jeleit és számtalan szükségletet is leírhatunk egyetlen emojival. Az apró, mobilkommunikációban használt jeleket eddig leginkább online formában alkalmazták, ám a Kaliforniai Riverside Egyetem Idegtudományi Tanszékének kutatói az elmúlt két és fél évben beillesztették őket a kórházi ellátási gyakorlatba. A kísérlet bevált, eredményeiket tegnap publikálták a Journal of the American Medical Association folyóiratban.
Az emoji univerzális vonzerővel bír. Használatuk megkerülheti az iskolai végzettséget, a nyelvet és az életkort. Hidat nyitnak a kommunikációhoz.
– nyilatkozta a kísérlet vezető kutatója, Kendrick Davies.
Az egészségügyi kérdőívek ugyanis sokszor a páciensek számára érthetetlenül bonyolult nyelvezettel készülnek, mely riasztó lehet számukra és mélyítheti a szakadékot az ellátó személyzet és a betegek, illetve családtagjaik között. Az innovatív ötlettől erre a problémára is megoldást remélnek.
A sikeres gyakorlaton felbuzdulva most olyan átfogó jelentésrendszer kidolgozása a cél, mely a kórházakban összehangoltan és egységesen működhet – akár világszerte. A különféle érzéseket közvetítő jelek nemcsak a beszédképtelen sérültek esetében, hanem kulturális vagy nyelvi akadályok esetén is hasznosak lehetnek.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés