A berendezés egy szenzorral rögzíti a székletürítés, vizelés vagy puffadás során keletkező hangokat, majd mesterséges intelligenciát használva állítja fel a diagnózist. A technológia még kezdeti stádiumban van, de fejlesztői azt remélik, hogy több ezer haláleset megelőzésére lehet képes.
Annak érdekében, hogy hiteles információkat kapjanak, a kutatók egy adatbázist építettek fel, amely többórányi hang- és videóanyagot tartalmaz a belek működéséről. Igen, ez azt jelenti, hogy a tudomány érdekében kénytelenek voltak viszonylag hosszasan hallgatni a vécézést és a gázképződést kísérő hangokat.
„Megpróbálunk egy olyan noninvazív módot találni, melynek révén figyelmeztethetjük az embereket, hogy érdemes lenne kivizsgálásra menniük” – nyilatkozta az eszköz egyik fejlesztője, David Ancalle, a Georgia Műszaki Egyetem vezető kutatója. „Hé, a vizeleted nem olyan sebességgel folyik, vagy a szellentésed nem úgy hangzik, mint kellene. Meg kéne nézetned” – hozott néhány gyakorlati példát a gép működésére a szakember.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés