Világszerte több mint kétszeresére nőtt az ilyen típusú beavatkozások száma az elmúlt évtizedben: dr. Géczi András Mihály, a Semmelweis Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának munkatársa, a tanulmány első szerzője szerint már 2019-ben 164 ezer ilyen beavatkozást hajtottak végre. A magas megelégedettség mellett szinte szövődménymentesen gyógyuló műtét javítja a nők önbizalmát és komfortját is, mivel az aszimmetrikus vagy túl nagy kisajak akár egyes ruhák viselését vagy bizonyos sportok űzését is ellehetetlenítheti.
A kisajak mérete egyébként három életszakaszban: pubertás, terhesség és menopauza idején is változhat, így a probléma több életszakaszban is jelentkezhet. A témáról dr. Géczi András Mihállyal, valamint dr. Varga Tamással, a Semmelweis Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának plasztikai sebész PhD-hallgatójával, a tanulmány társszerzőjével beszélgettünk.
Kattints a videóra és kiderül, éreznek-e szégyent az orvosukhoz ilyen problémával forduló nők, milyen előzetes elbírálást követően juthatnak hozzá a beavatkozáshoz, és milyen trendek uralják a plasztikai sebészet világát!
Ha tetszett ez a videó, ajánljuk Végh József kriminálpszichológus-túsztárgyalóval készített videóinterjúnkat is!
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés