A jó szex sokkal több mint szórakozás. Egészségmegőrző hatása is van, egyaránt jó a testnek és jó a léleknek is. Az orgazmus során felszabaduló oxitocin javítja a hangulatot, egészségesebbé teszi a szívet, csökkenti a stresszt és a depressziót, javíthatja az önbecsülést, és segít jobban aludni. De mitől lesz az együttlét több, mint egy átlagos szex?
Ismerd és fogadd el önmagad!
Az önismeret az első, és talán az egyik legfontosabb, hogy jól érezzük magunkat az ágyban. Hiszen ki tudhatná jobban, hogy nekünk mi a jó, ha nem mi magunk. Ha mi sem vagyunk tisztában azzal, hogy mi okoz nekünk örömet, akkor hogyan várhatnánk el a partnerünktől, hogy kitalálja, mit szeretnék, nekünk mitől lesz jó.
Az önismeret nem egyik napról a másikra alakul ki. A jó szexre a nőnek és a férfinak is meg kell érnie. Mások az igényeink húsz-, harminc- és negyvenévesen. Az önismeret fontos része az is, hogy pontosan tisztában legyünk a határainkkal, tudjuk, mi az, amire vágyunk, mi az, ami izgat, mi az, amit ki szeretnénk próbálni.
Önmagunk ismerete egyúttal azt is jelenti, hogy elfogadjuk a testünket olyannak, amilyen, vagy pedig teszünk azért, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben.
Ha tisztában vagyunk önmagunkkal, a partnerünk is sokkal jobban tud hozzánk alkalmazkodni, ezáltal sokkal könnyebben egymásra tudunk hangolódni.
Senki nem gondolatolvasó
Ha helyre tettük az önbizalmunkat és az önbecsülésünket, igyekezzünk megfelelően, a másik számára érthetően, világosan elmondani, mit is szeretnénk.
Gyakran megesik, hogy azt várjuk, majd a partnerünk gondolatolvasóként kitaláljam, mire vágyunk, mit szeretnénk. Ez azonban soha nem következik be.
De nem elég csak elmondani, mi jár a fejünkben, az sem mindegy, hogyan és hol kommunikálunk a vágyainkról, a kívánságunkról. Egy biztos, ennek nem az ágyban van a helye! A csalódások és a kudarcok elkerülése érdekében fontos, hogy már az együttlét előtt tisztázzuk, kinek mi okozna örömet. Mondjuk el bátran, őszintén és érthetően, ha szeretnék valami újat is kipróbálni, ha kísérletezni van kedvünk.
Érdemes szem előtt tartani, hogy soha ne magunkból, a saját vágyainkból, tapasztalatainkból, gondolatainkból, értékrendünkből induljunk ki.
Ugyanis, ha nem azt adjuk a másiknak, amit ő kapni szeretne, az félreértéshez vezethet, és nemcsak a szexet, de a párkapcsolatot is tévútra viheti.
Egyszeri és megismételhetetlen
A jó szex fontos alappillére, hogy egészséges testtudattal rendelkezzünk. Az évek előrehaladtával ez is sokat formálódik, alakul, változik és elmélyül. Önmagunk elfogadása akkor érett be igazán, ha már nemcsak a helyes és előnyös testtartásra figyelünk, hanem teszünk is azért, hogy a lehető legjobb formánkat hozzuk. Így ugyanis sokkal könnyebb elfogadni a saját testünket, és úgy tekinteni rá, hogy legyen bármilyen is, egyszeri és megismételhetetlen.
Ne tűzzünk ki határidőket és feltételeket, hogy mikor lennénk hajlandóak megszeretni a testünket. Egy gyűlölt test ugyanis nem fog velünk együttműködni, ezért hiába is várnánk arra, hogy majd megszeretjük, ha tökéletes lesz.
Jobban járunk, ha elfogadjuk és megszeretjük azt a testet, amiben élünk. Így nagyobb esélyünk lesz arra, hogy a testünk úgy változik, úgy reagál, ahogy azt mi szeretnénk, amit elképzeltünk, megálmodtunk róla. Nem a tökéletes test, hanem sokkal inkább a bennünk lévő harmónia a függvénye a boldogságnak vagy a jó szexnek. Éppen ezért törekedjünk arra, hogy kortól függetlenül elfogadjuk magunkat.
A nő csábít, a férfi hódít: ez is része a jó szexnek
Természetesen annak is megvan a maga izgalma és pikantériája, ha egy nő kezdeményez, de hagyjuk meg inkább a férfinak ezt a jogot. Amikor a férfi kezdeményez, a génjeibe kódolt vadászösztönt is kiéli. Nem beszélve arról, hogy egy kapcsolatot a kihívások teszik igazán izgalmassá.
Ha szeretünk valakit, mindent meg akarunk próbálni, hogy boldoggá tegyük. De ez csak akkor működhet igazán jól, ha két érzelmileg stabil, erős önismerettel rendelkező emberről van szó. Abban az esetben azonban, ha a másik boldogságának hajkurászásával akarjuk a saját önbecsülésünket építeni, nagyon rosszul járunk.
Leginkább a nők hajlamosak arra, hogy egy kapcsolatban, és az ágyban is maximálisan szolgálatkészek legyenek, de ez egyáltalán sem célravezető.
Ha valamelyik fél folyamatosan úgy érzi, hogy az ő vágyai mindig háttérbe szorulnak, az hiányérzetet szül, és sértettséghez, valamint az önbecsülés csorbulásához vezethet. Sem egy kapcsolat, sem pedig egy szexuális együttlét nem arról szól, hogy maradéktalanul ki kell szolgálnunk a másikat. Az ágyban is ugyanúgy ki kell állni saját magunkért, mint az élet bármely más területein.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés