Monica Gelleren kívül igazából senkit sem ismerek, aki szeretne takarítani, pedig biztosan vannak ilyen emberek, valakinek csak ihletnie kellett a Jóbarátok takarításmániás karakterét. A takarítás időigényes, fárasztó, és szinte borítékolható, hogy nem kapsz érte még dicséretet sem. Ennek fényében nem csoda, hogy rengeteg olyan tárgy van, aminek a tisztításáról hajlamosak vagyunk elfeledkezni, összeszedtük most ezeket.
1. Telefon és laptop
Állandóan a telefonunkon lógunk, ami az egyik legpiszkosabb tárgyunk is lesz ezzel a laptopunk mellett. Töröld őket tisztára fertőtlenítő kendővel, vagy használj alkohollal átitatott (de kinyomkodott) vattapamacsot a gombok, telefontokok stb. környékének tisztításához.
2. Mosógép és szárítógép
Mivel ebben mosod a ruháidat, és folyamatosan mosószert és meleg szappanos vizet használsz, arra gondolhatsz, hogy a mosógéped és a szárítógéped viszonylag tiszta. Ez azonban sajnos nincs így, ha a mosó- és szárítógépedet a lehető legjobb állapotban szeretnéd tartani, akkor 3 havonta egyszer tisztítsd meg.
Futtass le 1 csésze fehér ecetet a meleg cikluson keresztül, hogy feloldja az ásványi lerakódásokat, és tisztán tartsa a csöveket. Az ecet arra is szolgál, hogy semlegesítse a szagokat. Fújj egy kis általános tisztítószert a mosógép és a szárítógép felületeire, és töröld le egy mikroszálas kendővel.
3. Konyhai mosogató
Hasonló eset, mivel ha kézzel mosogatsz, azt gondolhatod, hogy a mosogató is tiszta lesz, de ez megint csak tévedés. Még ha a mosogató egy része az is lesz, nem feltétlenül az egész. Ha környezetbarát megoldást szeretnél, mosd le fél csésze ecettel és egy csésze citromlével. Hagyd ezt néhány percig hatni, amíg pezseg. Ezután öblítsd le szappannal és vízzel, valamint önts fél csésze szódabikarbónát a lefolyóba.
4. Fürdőszobaszőnyegek
Ezek is olyan dolgok, amelyeket napi rendszerességgel használsz, de valószínűleg nem mosol annyit, amennyit kellene. Gondolj a penészre és a baktériumokra, amelyek mindennap összegyűlnek benne, fúj. A lehető legmelegebb hőmérsékleten mosd, majd alacsony szárítási fokozaton szárítsd.
5. Szemetes
Szemetet teszel bele, és hiába a zsák, nem mindig kerül minden a jó helyre. A baktériumok kijuthatnak az oldalára, ráfröccsenhetnek a fedélre stb. Töröld le minden alkalommal, amikor kiviszed a szemetet.
6. Szőnyegek
Gondolj csak bele egy percre, mi minden lehet most a szőnyegedben... cipőidből származó szennyeződések, korpa, baktériumok, kutyaszőr... Porszívózd át a szőnyeget. Ezután a lehető legforróbb vízzel gőzöld át.
7. A pénztárcád
Havonta legalább egyszer tisztítsd meg a pénztárcád. Vagy hogy megkönnyítsd a dolgod, minden alkalommal, amikor egy új ruhához vagy évszakhoz igazodva kicseréled a táskádat, ekkor úgyis előveszed a pénztárcád is. A külsejét a legtöbb felület esetén egy nedves mikroszálas ruhával is megtisztíthatod, vagy ha bőrből készült, használj babatörlőkendőt.
8. Ajtókilincsek
Meg tudod számolni egy kezeden, hogy hányszor törölted már át a kilincseket az utóbbi egy évben, igaz? Minden köhögés-, megfázás- és influenzaszezonban ajánlott gyakran letörölni őket, de az év többi részében se felejtkezz meg róluk. A legjobb és legegyszerűbb módja a tisztításuknak a fertőtlenítő kendő.
Manapság egyre több háztartásban van mosogatógép, és emiatt sokan használnak mosogatógép-tablettát is. Lehet, hogy ilyesmibe bele se gondoltál, de ez az apró tisztítóeszköz sokkal több mindenre jó, mint hinnéd.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés