Szexoktatás (Sex Education)
A Szexoktatás (Sex Education) első évada 2019 januárjában debütált a Netflixen. Ma már a harmadik évad is látható, és a sikere nem véletlen: egy fiktív középiskola diákjainak, tanárainak és a szülőknek a kalandjait követi végig, személyes, főként szexuális természetű kérdések mentén.
A történet főhőse Otis Milburn, egy alapvetően jó szándékú, de társas kapcsolatok terén sokat szerencsétlenkedő tinédzser. Kortársaival ellentétben nincs szexuális élete, jelentős részben annak is betudhatóan, hogy anyja, akivel szülei válása óta egyedül él, egy meglehetősen szabad szellemű szexterapeuta.
Ebben a brit sorozatban pluszképet kapunk a gimisek életéről, de az biztos, hogy nem sokban tér el a magyar valóságtól, legalábbis a magyar fiatalok problémáitól.
Eufória (Euphoria)
Az Eufória 2019-ben bemutatott amerikai tinidráma televíziós sorozat, amelyet Sam Levinson készített, az azonos című izraeli széria alapján. Az HBO sorozata igaz történeten alapul. Amerikai gimnazistákról szól, az ő vágyaikról, függőségeikről, depressziójukról, tele szerelemmel, droggal, szexszel, erőszakkal, hihetetlen látvánnyal, nagyon erős atmoszférával, és tehetséges fiatal színészekkel. A sorozatnak Rue a lelke, az ő egyszerre esendő, drogfüggő, cinikus és érzékeny karaktere, aki sokszor mindentudó mesélőként narrálja az eseményeket, vagy épp mutatja be a többi karaktert.
A sorozat számos díjat már megnyert, és szinte borítékolható a további sikere is.
13 okom volt (13 Reasons Why)
A 13 okom volt (13 Reasons Why) szintén a Netflixen futó sorozat. Alapját Brian Yorkey-nak a 2007-es Tizenhárom okom volt című regénye adta. A sorozat főszereplője a 17 éves Clay Jensen és elhunyt barátnője, Hannah Baker, aki öngyilkosságot követett el, miután képtelen volt elfogadni a róla terjesztett pletykákat, a barátai viselkedését, valamint azt, hogy nem kapott segítséget sem tőlük, sem az iskolájától.
Egy doboznyi kazettán meséli el a 13 okot, mely a döntésében szerepet játszott.
A sorozat megosztó, mert komoly társadalmi problémára is felhívja a figyelmet, ami mellett viszont nem lehet elmenni csukott szemmel. Ez az a sorozat, amit gyereknek és szülőnek ajánlott együtt nézni, hogy amikor kérdés adódik, legyen, aki válaszol.
A csaj nem jár egyedül
Ez már egy régi klasszikus. Szinte retrónak számit, mivel 1999-ben készült el. Abban az évben egészen jó tinifilmek árasztottak el bennünket, de Freddie Prinze Jr. „korabeli” alakítását nem hagyhatjuk ki. A végzősök álompárosa, Zack és Taylor – az egyetlen pár, akik első óta még együtt vannak – szakítanak.
Ők voltak az a pár, akiről mindenki azt hitte, hogy örökre együtt maradnak, de mégsem, mert a tavaszi szünet alatt a nyomulós Taylor dobta Zacket egy új srác, Brock Hudson miatt.
De Zack hamar magához tér, és nyomban fogadást köt legjobb barátjával és riválisával, Deannal, hogy – a megfelelő frizurával és sminkkel – bármely lányból lehet bálkirálynő. Ahogy a fogadás szabályai diktálják, Dean kiválasztja a lányt, akit Zacknak bálkirálynői magasságokba kell emelnie. Eláruljuk, hogy mi a vége? Inkább nem, hisz megéri megnézni.
Szívtipró gimi
Aki a 90-es években volt fiatal, most kapta fel a fejét. Az 1994 és 1999 között összesen 210 epizódig jutott ausztrál sorozatot egy generáció zárta a szívébe. A görög Nick Pulost, az olasz Christina Milanót, a görög és olasz felmenőkkel rendelkező Con Bordinót, vagy épp Peter Riverst mindenki imádta. A sorozatban a tizenéves kamaszok középiskolás életébe nyerünk bepillantást az 1990-es években, tanárokkal, problémákkal, örömökkel fűszerezve. Jó hír, hogy hamarosan újra élvezhetjük.
A Netflix még 2020-ban jelentette be a széria rebootját, és nem sokkal később el is kezdődött a forgatás.
Az új változat showrunnere Carroll Chapman szorosan együttműködött az eredeti sorozat alkotóival, Ben Gannonnal és Michael Jenkinsszel. A mindössze nyolc epizódból álló első évad hamarosan elérhető lesz a Netflixen.
Harry Potter-filmek
Oké, nem kifejezetten úgy sulis film, mint a többi. De, hát ki ne szeretne olyan örömmel iskolába járni, mint Harry Potter? Ráadásul annyi érdekes tanóra, tanár és tantárgy sehol máshol nincs, mint a Roxfortban.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés