Újnak tűnhetnek a furcsa, kék alapon fehér táblák, melyeken egy autóból kihajoló alak, mellette egy iskolatáskás gyermek sziluettje látható, fölötte „K + R” felirattal. Valójában néhány helyen már eddig is lehetett velük találkozni, azoknál az intézményeknél, amelyek csatlakoztak a BKK Suli-zóna programjához.
Jelenleg ennél a négy iskolánál találkozhatunk ezekkel a jelölésekkel:
- IV. kerület, Hajló utcai iskola
- IV. kerület, Megyeri úti iskola
- XVII. kerület, Újlak utcai iskola
- X. kerület, Harmat utcai iskola
A KRESZ-tábla csak egy része a megoldásnak
A program célja, hogy megoldja a gyerekek iskolába érkezése körül keletkező közlekedési problémákat. Ezek között éppúgy szerepel az, hogy a gyermekek számára nem elég biztonságos az iskolák megközelítése, mint ahogy az is, hogy a sokszor más lehetőség híján szabálytalanul parkoló szülők autói miatt torlódás alakul ki. Ráadásul
a járdán megálló járművek miatt sokszor nehéz észrevenni az úttestre lépő gyerekeket.
Éppen ezért a program keretében a BKK a már említett táblák és a színes, figyelemfelhívó „Sulizóna” jelölések mellett forgalomlassító fizikai akadályokat is kihelyezett. A táblákon a „K + R” betűpáros a „Kiss and ride” angol elnevezés rövidítése, amelyet a közlekedési központ magyarul „Puszi & pá” névre keresztelt. Az így jelölt területeken a szülők – ahogy azt a név is sugallja – rövid időre megállhatnak, amíg a gyermek – biztonságos körülmények között – kiszállhat az autóból. A 2023-ban indult program része annak a Közlekedésbiztonsági stratégiának, amelynek célja, hogy a fővárosban 2030-ra a felére, 2050-re pedig nullára csökkenjen a halálos közlekedési balesetek száma.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés