Nagyon nem mindegy, hogy a „családi ékszerek” ilyen hőmérsékleten heverésznek odalent a férfiak nadrágjában. A herék elsődleges feladata a tesztoszteron és a sperma gyártása, azonban a kedvezőtlen hőmérséklet árthat a spermaszámnak. A gyermekvállalás útjára lépő férfiaknak különösen érdemes odafigyelnie arra, hogy mégis hány fokban tartják tojásaikat, hiszen párjuk teherbe esési esélyeit is veszélyeztethetik, ha hibáznak. Te vajon tudod, hány Celsius-fokosak az ideális herék, és milyen hőmérsékletek ártalmasak optimális működésükre nézve?
A pénisz bűvöletében
Talán az emberek legősibb részét foglalkoztatják a leginkább a különböző nemi szervek. A méretük, a kinézetük, a szőrösségük, az ábrázolásuk, az ünneplésük – igen, jól hallottad, az ünneplésük: Japánban minden április első vasárnapján péniszfesztivált tartanak – ősidők óta a legizgalmasabb témáink egyike. Tudni akarjuk, milyen az átlagos, és a miénk milyen hozzá viszonyítva, és érdeklődéssel szemléljük másét is bizonyos kontextusokban.
Életünk szerves részét képezi a férfi nemi szerv: elvégre, mindenki életének kezdőlökése ide vezethető vissza. (Valamilyen szempontból talán éppen ezért nem is olyan meglepő, hogy a „farokkép-küldözgetés” olyan elterjedt divattá vált – a legtöbb nő bosszúságára…)
A here ideális hőmérséklete – és ami akkor történik, ha ezt nem kapja meg
A here számára megfelelő hőmérséklet meglepő módon nem az átlagos testhőmérséklettel egyezik meg (amely 37 Celsius-fokra tehető), hanem 3 Celsius-fokkal alacsonyabb hőmérsékleten, tehát 34 Celsius-fokon érzi magát a legjobban. Ez az ideális állapot számára a sperma termelésre.
Az talán elterjedtebb tény, hogy a túl magas hőmérséklet nem tesz jót a „kis úszóknak”. A túl magas hő hatására romlik a minőségük, csökken a számuk és az esélyük arra, hogy elérjék a megtermékenyítésre várakozó petesejtet. Ebből kiindulva azt gondolhatnánk, hogy akkor a hideg épp ellenkezőleg hathat a spermaszámra. Ugyan végeztek ennek bebizonyítására vizsgálatokat, azonban olyan kis számmal dolgoztak, hogy nem tekinthető tudományos ténynek, hogy a zacskók hűtése pozitívan hat erre.
Az viszont eléggé biztos, hogy a túl nagy hideg szintén rossz hatással van a herék egészségére. A –15 Celsius-fok vagy hidegebb idő megnöveli a fedetlen bőr hipotermiájának kockázatát. És mivel első körben a testünkből kilógó kisebb nyúlványaink fagynak el, ha az ujjainkban és a lábujjainkban már érezzük a fagykár tüneteit (zsibbadtság, bizsergő érzés a bőrben, a bőr kipirosodása vagy kifehéredése, viaszos kinézetű bőr), akkor joggal kezdhetünk el aggódni azon, hogy a herék lesznek a hideg következő áldozatai.
Nyilvánvaló okokból kifolyólag kevés tanulmány készült a veszélyesen alacsony hőmérséklet hatásairól az emberi herék és a spermatermelés kapcsolatára nézve, azonban a gazdák és az állatorvosok arról tettek megfigyeléseket, hogy a bikáknál ezek a feltételek kisebb spermaszámhoz és rossz hereműködéshez vezettek.
A kellő meleg megteremtéséhez az időjárásnak megfelelő öltözet segíthet a leginkább. A hideg vizes medencékből és tengerekből érdemes herementő szüneteket tartani, hogy ne legyen túl hideg odalent semmi sem. Illetve, ha már fáznak a herék, a leülés és a meleg zuhany is segíthetnek (csak ne felejtsük el, hogy ha elérik a 37 Celsius-fokot, ideiglenesen romolhat a sperma minősége).
Összességében tehát a herék számára az ideális hőmérséklet a 34 Celsius-fok. A szélsőséges időjárás egyik véglete sem tesz jót a spermaszámnak és a termelt sperma minőségének.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés