Kinek és miért érdemes pszichológushoz járni? Mire számíthat az, aki elmegy pszichológushoz? Ki irányítja ezt a folyamatot: a kliens vagy a pszichológus? Mit csinál konkrétan egy szakember? Miért veszélyes az a hozzáállás, hogy a tüneteinket próbáljuk megszüntetni? Lehet-e bármit kezdeni azzal, aki nem akar segítséget kérni? Szeret, nem szeret podcastunk legújabb adásában Szabó Eszter többek között ezeket a kérdéseket tette fel vendégünknek, Csonka Balázs pszichológusnak.
A beszélgetésben szó esik arról, hogy miért idejétmúlt elképzelés, hogy csak a bolondok járnak pszichológushoz, és miért nem tud annyit adni egy szerető barát, mint egy profi szakember. A podcastból kiderül az is, hogy kulturálisan bőven van mit tanulnunk erről a szakmáról, és hiába hisszük, hiába reméljük, a pszichológia nem lélekszerviz: itt kliensként nekünk kell dolgoznunk saját magunkon. Cserébe viszont a pszichológia nemcsak betegségeket gyógyít, nem a negatívról hoz fel nullába, hanem pluszokat is képes hozzáadni az élethez. A problémakezelésen túl tehát a pszichológia az önismeret mélyítésére, az önfejlesztési igényünk kielégítésére is tökéletesen használható.
Ha most nincs kedved vagy időd podcastot hallgatni, de érdekel a téma, ne aggódj, mert ezt az adást a korábbiakkal együtt később is meghallgathatod a Szeret, nem szeret oldalon. Új részekkel rendszeresen jelentkezünk, addig is, ha kérdésed, véleményed vagy éppen témajavaslatod van, írj nekünk bátran a szeretnemszeret@divany.hu e-mail-címre. Ha pedig most inkább olvasnál valamit a témáról, akkor ebbe érdemes belefognod, ha pedig az érdekel, mikor érdemes otthagynod a pszichológusodat, ezt ajánljuk.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés