A külföldiek gyakran mondják, hogy csodálatos az országunk, finomak az ételeink, a magyar nők gyönyörűek. De vajon mi mindent szűrnek le a viselkedésünkből, a gesztusainkból, vagy az életmódunk és a stílusunk alapján? Talán nem meglepő, hogy az összképet nem csupán a jelenünk, hanem a múltunk is jelentősen árnyalja. Nézzük, mit gondolnak valójában a külföldiek a magyarokról!
Budapest éjszakai élete a Kelet Párizsa
„Mielőtt 2017-ben Magyarországra jöttem, úgy gondoltam, hogy ez valójában egy szegény egykor volt kommunista európai ország, ahol nincsenek exporttermékek, és mivel nincs tengerpartja, meg voltam győződve arról is, hogy látványos és érdekes turisztikai lehetőségek sincsenek. Másrészt egy olyan olcsó úti célnak gondoltam, amely a Kelet Párizsaként nagyszerű lehetőséget kínál az éjszakai szórakozásra – mondja Ralph, aki az Egyesült Királyságból érkezett Magyarországra, és látogatása után némileg megváltozott a véleménye.
A magyarok alázatos és becsületes emberek. Remek turisztikai és jó befektetési lehetőségek vannak itt. Az építészetük csodálatos, a borok finomak, az ország pedig alapvetően biztonságos. Mindenképpen fontolóra venném, hogy a jövőben Magyarországra költözzek.
A francia Fabrice azt mondja, neki négy dolog jut eszébe, amikor meghallja azt a szót, hogy „Magyarország”: Orbán, Duna, gulyás és szólásszabadság. A magyar nyelvet pedig őrülten nehéznek tartja, néhány mondatot is csak kevés sikerrel tudott megtanulni.
Egy nagyon büszke, makacs, nagydarab ember lenne
„Félig magyar lévén gyerekkoromban gyakran jártam Magyarországra. Ebből a korszakból mélyen él bennem egy emlék a nagymamám gyümölcsöskertjéről, ahol a nyári záporok után a csigákkal játszadoztam, de emlékszem az állatkertre, a vidámparkra is, és arra a kis marcipánfigurára, amivel a nagymamám meglepett egy cukrászdában. Soha nem felejtem el, hogy a magyar édesanyámnak a kolbász, a Túró Rudi, a pörkölt és a tarhonya hiányzott a legjobban Oroszországban” – emlékszik vissza Julia, aki, miután felnőtt, azt gondolja, hogy Magyarország egy olyan ország, amelyiknek nem volt szerencséje a történelemben.
Ha Magyarországot emberként kellene elképzelnem, akkor egy nagyon büszke, makacs, nagydarab embernek látom magam előtt – tette hozzá az Oroszországban élő nő.
A harmincas éveiben járó Kamran, aki Iránból érkezett hozzánk, nem győzött gyönyörködni a Parlament éjszakai látványában, Budapestet egy csodálatos, vibráló és izgalmas városnak, míg a magyar nőket Európa legszebb nőinek tartja. Ennek ellenére érthetetlen számára, miért vagyunk olyannyira pesszimisták, és miért állunk sokszor negatívan a dolgokhoz. Mint mondja, amikor Magyarországon járt, nem látott senkit mosolyogni az utcán. Hogy miért volt ez így, nem tudja, végül arra a következtetésre jutott, lehet, hogy ennek kulturális okai vannak.
A kanadai Oliver szerint Magyarország a lehetőségek tárháza, hazánkat úgy jellemezte, mint egy olyan csiszolatlan gyémántot, amely potenciálisan az élet bármely területén világszínvonalra képes, legyen szó a turizmusról vagy az olimpiáról.
Ezt az idilli képet véleménye szerint egyetlen dolog, a politika árnyékolja be.
Az ország klímáját ideálisnak, világméretű fesztiváljait nagyszerűnek, az embereket pedig kedvesnek tartja, azt pedig külön kiemelte, örömmel tapasztalata, hogy Budapesten igen sokan beszélnek angolul.
Ez egy olyan hely, ahol el tudnám képzelni az életem – összegezte benyomásait Oliver.
A Brazíliában élő Lucas azt mondja, a magyarokban azt szereti a legjobban, hogy nálunk mindenki olyan nyugodt és tisztelettudó. Miután ő egy erős déli mentalitással rendelkező országból származik, számára igen furcsa, hogy Magyarországon az emberek nem üvöltöznek egymással az utcán, mint például Olaszországban.
"Első ránézésre úgy tűnik, hogy a magyar a legcivilizáltabb nemzet... de ahogy leszáll az este, és lecsúszik néhány sör, ez az udvariasság olyan gyorsan elvész, mint amilyen gyorsan legurul az a pár korsó sör" - véli a brazil fiatalember.
"A magyarok kedves emberek, segítőkészek, nem olyan introvertáltak, mint a legtöbben gondolják, és elég könnyű velük szóba elegyedni" - mondja a Szerbiában élő Lara, akinek egyáltalán nincsenek negatív tapasztalatai a magyarokkal kapcsolatban. Mint mondja, nagyon gyakran jár Magyarországra, és mindig élvezi az itt tartózkodást.
Természetesen a gulyás a kedvenc étele, a nyelvünket pedig nagyon érdekesnek találja.
Túl sokat káromkodunk
„Amikor Japánban jártam, és elmondtam a japánoknak, hogy magyar vagyok, többnyire fogalmuk sem volt az országról. Egy részük tudta, hogy Közép-Európában van, és azt feltételezték, hogy németül beszélünk. Azok, akik szerettek enni, azonnal elkezdték sorolni, hogy szalámi, pálinka, gulyás” – mondja Judit, akinek az egyik legszívmelengetőbb élménye az volt, amikor találkozott egy japánnal, aki többet tudott Magyarországról, mint ő maga. Japánban való tartózkodása alatt megtudta, hogy van egy magyar tanszék az Oszakai Egyetemen, Japán déli részén, ahol úgy hirdetik a magyart, mint „egyedülálló nyelvet az európai nyelvek között”.
A Dániában élő thai születésű diáklány, Thamawat csaknem három éve él Magyarországon, és jól érzi itt magát. Szerinte a magyar emberek csodálatosak, viccesek, okosak és műveltek, pikírt humorunkat pedig kifejezetten élvezi, hiszen közel áll a dánok mentalitásához.
Azt azonban rendkívül kellemetlennek tartja, hogy sokat káromkodunk.
A magyarokat mindenképpen barátságos embereknek tartja, ezt ő maga is megtapasztalta, hiszen ideérkezése után gyorsan befogadták.
A Szerbiában élő Jácint, aki gyakran meglátogatja magyar barátait, azt tapasztalta, hogy a magyarok kedves, segítőkész emberek, akikkel könnyű szóba elegyedni, hiszen egyáltalán nem olyan introvertáltak, mint azt legtöbben gondolják. De nemcsak a magyarokat, hanem a magyar konyha finomságait is kedveli, kedvence a gulyás. Összességében pozitív tapasztalatai vannak velünk kapcsolatban, és nyelvüket is nagyon érdekesnek találja.
A hollandok azt állítják, sokat tanulhatnak tőlünk, magyaroktól, és különösen azokat a tulajdonságainkat szeretik, amelyek hiányoznak belőlük. Ha szeretnéd tudni, melyek ezek, olvasd el a cikkünket arról, hogy milyen véleménnyel vannak rólunk a hollandok.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés