Mario Girotti már 12 évesen komoly filmszerepet is játszott a Vakáció a gengszterrel című filmben. A Terence Hill nevet viszont csak azután vette fel, hogy 1967-ben Bud Spencerrel leforgatták első igazi spagettiwesternjüket, az Isten megbocsát, én nem címmel.
Terence Hill és Bud Spencer
Ugyan már régóta ismerték egymást látásból az uszodából, ahová mindketten úszóedzésre jártak, de ott még nem szövődött köztük barátság, de még csak az 1959-es Hannibál című történelmi kalandfilm forgatásán sem futottak össze, amelyikben pedig mindketten játszottak.
Mindenesetre, Don Quijote és Sancho Panza furcsa párosának világraszóló sikere óta számos alkotás meglovagolta az évődő bajtársak duójának borítékolhatóan jó fogadtatását: Sherlock Holmes és dr. Watson, Stan és Pan, Starsky és Hutch, Lolka és Bolka, Bob és Bobek csak néhány azoknak az örökre összetartozó kettősőknek a sorából, amelyhez Bud Spencert és Terence Hillt is bátran sorolhatjuk. Ehhez elég volt 18 közös opusz az 1994-es Bunyó karácsonyig című filmmel bezárólag.
Terence Hill a feleségét is egy filmforgatáson ismerte meg
Már az Isten megbocsát, én nem forgatásán megismerte azt a Lori Zwicklbauert, aki kevéssel azután felesége is lett, 1969-ben pedig Jess nevű fiúk édesanyja. A pár két fiút nevelt együtt: a Különben dühbe jövünk készítésekor, 1973-ban Németországban ugyanis örökbe fogadtak egy csecsemőt. Ross Hill azonban, tragikus módon, 17 évesen autóbalesetben életét vesztette.
Terence Hill és Henry Fonda egy filmben
Még az örökbefogadás évben, 1973-ban forgatták a Nevem: Senki című olasz–francia–NSZK spagettiwesternt, mely nagysikerű paródia lett. Emellett egy apró huncutság városi legendája is fűződik még a filmhez, melyet maga Terence Hill osztott meg a nyilvánossággal egy nyilatkozatában. A filmben főszereplőtársa Henry Fonda volt, s az egyik kocsmai jelenetben, hogy különösen hiteles alakítást nyújtson, kivételesen nem egy ártatlan whiskey-utánzatot használt, hanem valódit higított vízzel, majd hörpingetett lelkesen. Így a kancsal öklendezések a szokottnál is élethűbbre sikerültek. A film mindezek mellett pedig azért is nevezetes, mert Ennio Morricone melódiája azóta is a fülünkben csengő örökzöld lett. Ráadásul, ebben a westernben játszott utoljára valódi főszerepet a másik kék szemű legenda, Henry Fonda.
Terence Hill, a rendező
A már korábban említett Bunyó karácsonyig című filmben Terence Hill nem csak főszerepet vállalt Bud Spencer mellett, de ő maga is rendezte az alkotást. Ez lett az egyetlen olyan alkalom, amikor Bud Spencer is az ő instrukcióit követhette a vásznon, s egyben az utolsó közös munkájuk is. Még ez sem volt elég ahhoz, hogy a film valódi kasszasiker legyen, pedig igazi családi vállalkozása volt ez a két sztárnak: a forgatókönyvét Jess Hill, Terence Hill fia írta, Giuseppe Pedersoli, Bud Spencer fia pedig a film producereként jeleskedett.
De Terence Hill rendezői pályafutását nem ekkor kezdte. 1983-ban a Don Camillo már mint direktort dicséri a színészt és forgatókönyvírót. Ezt a Lucky Luke követte rendezései sorában 1991-ben, s az 1994-es Bunyó karácsonyig után még 2018-ban megrendezte a Nevem: Thomast is. Mindeközben töretlenül folytatta színészi pályafutását két népszerű sorozatban is: az Alpesi őrjárat, de még a Don Matteo részei is sokakat leginkább miatta szegeznek ma is epizódról epizódra a képernyők elé. Többek között ezen sikereinek is köszönhetően David di Donatello-életműdíjat kapott 2010-ben.
Ha a két sztár barátságáról többet szeretnél megtudni, ezt a korábbi cikkünket is olvasd el.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés