Ebben a letűnt korban nem plázákba beköltöző nemzetközi áruházláncok kínálatát böngésztük, hanem a kis boltok mellett néhány nagy üzletházba vágytunk. Az Úttörő Áruház, a Skálák, a Corvin vagy épp az impozáns környezetben található Divatcsarnok a vágyak terepe is lehetett.
Az az üzlet, amely örökké elvarázsolt, nekem épp a Párizsi Nagyáruházként új életre kelt Divatcsarnok volt: amellett, hogy iskolatáskámat itt vették szüleim több évben, tisztán emlékszem arra, ahogyan a Lotz-teremben megrendezett karácsonyi ajándékvásáron Barbie baba után áhítozom, vagy
épp megbabonázva figyelem azt a karmos játékgépet, melyből az ügyes vállalkozók plüssfigurát emelhettek ki.
Kattints a képre, nyílik a galéria!
Alig pár tíz méternyire a Divatcsarnoktól egy játékbolt is volt – itt sokszor a kirakatnál álltunk testvéreimmel szinte a szánkat tátva: lassacskán jelentek meg a nyugati vagy azokat koppintó játékok ebben az üzletben is.
A divat ekkoriban jelentősen kevésbé hozott lázba, mint a játékok, így azt nem figyeltem, milyen óvatos mozdulatokkal rendezhetik be az őszi vagy téli ruhakínálatot felvonultató portálokat, és a kempingszettek sem keltették fel annyira a figyelmemet, mint a játékok. Galériánkban viszont megfigyelheted,
hogyan vált egy-egy kirakat a propaganda eszközévé, vagy hogyan mutatta meg, mit fog abban az évben gyakorlatilag mindenki kapni karácsonyra vagy húsvétra.
Ha szívesen nézegetnél hasonló képeket, ajánljuk a régmúlt autóbaleseteit bemutató összeállításunk mellett a nyolcvanas évek frizuráit bemutató galériánkat is!
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés