Egészen onnantól, hogy a női sportolók kezdetben nemcsak az ókori, de még az újkori olimpiai játékokon sem voltak kívánatos szereplők, a sportolónők (el)ismertségében az elmúlt évtizedekben újabb szinteket léptünk.
A sportolónők növekvő népszerűsége
Napjainkra a női sportok nézettsége a hagyományosan férfisportágakéval vetekszik. Ez a tény pedig a sportolónőknek komoly reklámértéket kínál. A női NCAA kosárlabda-bajnokság mérkőzéseire idén áprilisban 24 millió néző volt kíváncsi, tavaly pedig a FIFA női világbajnoki döntőjét 12 millió néző követte. Több, mint egy hónappal korábban a világranglista második helyére csúszott Novák Djokovic vesztes teniszdöntőjét.
Sportolónők és a szépségipar
A sportolónők népszerűsége mellett tehát ma már a szépségipar sem mehet el észrevétlenül. Jelenlétüknek a szépségideál formálásában különösen nagy a jelentőségük, hiszen számos fontos érték mellett olyan üzeneteket képviselnek valódi hitelességgel, mint a mozgás fontossága és az egészséges életmód. Mindezek szükségesek annak a fizikális egyensúlynak és belső harmóniának a megteremtéséhez, amelyek az igazi szépséghez is elengedhetetlenek.
Csak az utóbbi hónapokban olyan márkák választottak a cég arcául híres színésznők vagy modellek helyett sportolónőket, mint a L'Oréal, a Procter&Gamble vagy a Gillette.
Egykori sportolónő, aki a parfümök világában is hódít: Sabatini
Gabriela Beatriz Sabatini mindezt már az 1980-as évek végén felismerhette, amikor az azóta is nagy presztízsnek örvendő parfümmárkáját megalkotta.
A ma már szépségipari üzletasszonyként ismert egykori teniszcsillag 32 alkalommal jutott Grand Slam-torna elődöntőjébe, és 7 döntős szereplése során kétszer nyerni is tudott. 1988-ban párosban Steffi Graf oldalán győzedelmeskedett Wimbledonban, de ugyanabban az évben egyéniben ki is kapott Graftól az olimpiai döntőben. A szöuli ötkarikás játékok ezüstérmét így is magáénak tudhatta, 1990-ben pedig egyéniben is nyerni tudott a US Openen. Mindezen érdemeire való tekintettel 2006 óta tagja a teniszhírességek csarnokának, az International Tennis Hall of Fame-nek, s ennél jóval régebb óta, 1989-től jegyzi saját márkájú illatait.
Talán vele kezdődött az az időszámítás, amelytől a női sportolók szépségükkel is felhívják magukra a figyelmet. Ez a folyamat öltött mára hihetetlenül nagy mértéket és lett a sportolónőkből egyszerre multifunkcionális modell, fontos hivatást betöltő egészségnagykövet és csodált szépségipari szereplő.
Ifjú sportolónőből popsztár felesége: Anna Kurnyikova
Egy másik teniszcsillag, Anna Szergejevna Kurnyikova is mérföldkő a sportolónők ünnepelt szépséggé válásában. A fiatal teniszező sportkarrierje csúcsán meghívást kapott a már híres spanyol popsztár, Enrique Iglesias videoklipjébe, hogy emelje a show fényét. A közös munka olyan jól sikerült, hogy az orosz-spanyol celebduó azóta nagycsaládos páros. Anna 2017-ben ikreket szült az énekesnek, három évvel később, 2020-ban pedig megszületett harmadik gyermekük is.
A moszkvai sportegyetem tanárának lánya 1997-ben, 16 évesen debütált Wimbledonban, ahol rögtön döntőbe is jutott, s ezzel elérte egyéni teniszpályafutása csúcsát. Párosban sokkal eredményesebbnek mutatkozott, így 1999-re a világranglista első helyéig jutott. Anna már régóta visszavonult az aktív sporttól, de szépségének emléke sokakban elevenen él. Ahogy az őt követő gyönyörű sportolónők szépsége is, akik közül sokaknak még sportversenyeken is szurkolhatunk.
A galéria első képére kattintva elindul szubjektív fotóválogatásunk, amely után a cikk még folytatódik.
Szépséges sportolónők hazánkban
Szerencsére szép nőkért sosem kellett messzire utaznunk. A magyar hölgyek mindig is híresek voltak külső adottságaikról, és ez a magyar sportolónők között sincsen máshogy. Ha nem is nyúlunk túl messzire vissza az időben, bizonyára eszünkbe jut Csisztu Zsuzsa sokszoros magyar bajnok, az 1988-as szöuli olimpia nyolcadik helyezett tornásza vagy Stollár Fanny teniszező, a vizes sportok képviselői közül Gangl Edina vagy Jakabos Zsuzsanna és Telegdy-Kapás Boglárka, a labdajátékok világából Szöllősi-Schatzl Nadine és Győri-Lukács Viktória kézilabdázók, Glemboczki Zóra és Gyimes Zsófia röplabdázónők, Barnai Judit kosárlabdázó vagy a páston jeleskedő Pusztai Liza kardvívónő, messze a teljesség igénye nélkül.
Ha szívesen lapozgatsz efféle képzeletbeli fotóalbumokat, nézd meg színésznőinkről készült válogatásunkat is.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés