Milyen szaga van annak, aki nem él párkapcsolatban? Rosszabb, büdösebb, szúrósabb, mint annak, aki igen. Ám nem azért, amire kapásból gondolnánk: a szingli férfiaknak nincs szükségük rá, hogy folyamatosan ápoltak legyenek valaki kedvéért, így kimutathatóan rosszabb egészségügyi és pszichés állapotban vannak. Ez ugyan tény, de most nem ez hozza el a megfejtést. Pont ellenkezőleg: azért erősebb a szinglik szaga foglalt társaikhoz képest, hogy az egyedülálló nők könnyebben kiszagolhassák és „megszerezhessék” őket.
A szag, még az is, amit nem tudatosítunk, mindig egy jelzés, egy módja a kommunikációnak. Korábbi kutatások azt is kimutatták, hogy szemben boldog párkapcsolatban élő társaikkal, az egyedülálló férfiak tesztoszteronszintje magasabb (az alacsonyabb tesztoszteronszint elősegíti a kapcsolaton belüli kötődést). No de hogy tudnák ezt jelezni a külvilág felé? A testszagukkal.
A nők tényleg mindent kiszagolnak
Hogy ezt honnan tudjuk? Onnan, hogy immár sokadjára adtak a tudósok sima fehér pólót férfiakra, arra kérve őket, hogy ne használjanak dezodort, és egy kicsit mozogjanak, hogy megizzadjanak. A hormonszintet laboratóriumi eszközökkel is lehet mérni, de a tudósok szeretik ezeket a használt pólókat nők orra elé tenni, és a véleményüket kérni. Egyértelműen meg tudták különböztetni a szingliket a foglaltaktól, sőt, a párkapcsolatban élő nők a szingli férfiak arcát is férfiasabbnak tartották, mint a többiekét.
S hogy evolúciós okokból miért jó a nőknek, ha képesek felismerni az egyedülálló férfiakat? Mert az utódok felneveléséhez a már családot alapított hímek nem tudnak olyan mértékben hozzájárulni, mint arra szükség lenne.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés