Mi, magyar hölgyek, ha utazunk a nagyvilágban, szerencsére gyakran hallhatunk olyan bókot, hogy
a magyar nők a legszebbek a világon.
A magyar nők és a sajátos pontszámítású rangsor
Szeretünk is ebben a tudatban fürdőzni, és olyan nagyszerű elméleteket kreáltunk már alátámasztására, hogy nincs az a (magyar) antropológus, aki meg akarná kérdőjelezni.
A magyarázó érvek között gyakorta hangoztatjuk, hogy földrajzi elhelyezkedésünk és történelmünk okán olyan népek közötti keveredésben volt részünk, melynek köszönhetően ma éppúgy csörgedezhet török vér a magyar nők ereiben, mint mondjuk szláv, lányaink és asszonyaink lehetnek szőkék vagy barnák, kreol vagy fehér bőrűek, netán szeplősek, gyönyörködtetően változatosak, ami igaz is.
Csakhogy a tények és számok cáfolják, hogy mi lennénk a legszebbek.
Igen, talán meglepő lehet, de elvileg sikerült még egy olyan nem igazán kézzelfogható fogalmat is számmal mérni, mint a szépség. A missosology.org például statisztikai alapon igyekezett megfogni a kérdést, hol élnek a legszebb nők a világban. A választ az alapján próbálta megadni, hogy összesítette a legnagyobb nemzetközi szépségversenyeken legjobb helyezést elért hölgyek származási országainak pontszámait. Sajnálattal közlöm, az e mentén megállapított TOP10-es listából a magyar nők kiszorultak.
10 ország, ahol a legszebbek a nők, legalábbis ebben a rangsorban
Ez alapján a lista alapján a szépségversenyeken sikereket elérő országok 10-es listájáról 4 ország is latin-amerikai. Venezuela vezeti a TOP10 előkelő csapatát, de a mexikói (3. helyezés), a Puerto Ricó-i (7. helyezés) és a kolumbiai hölgyek (9. helyezés) is szépen teljesítettek. Nemcsak az aprócska termetű, nőies idomú, kreol bőrű, nagy bogárszemű, telt ajkú és dús hajkoronájú feminin, latin nők értek el komoly eredményt ebben az összesítésben, de az egzotikus és a férfiak érdeklődését gyakorta megragadó ázsiai „fehérnép” is. A Fülöp-szigetek lett a második az országokat összesítő rangsorban, de Vietnám (5. helyezés) és Thaiföld (6. helyezés), valamint Indonézia (8.helyezés) is bekerült a legek közé. A 4. a változatosságáról is híres Dél-afrikai Köztársaság lett, a 10. pedig az olvasztótégelyként is számontartott Amerikai Egyesült Államok.
Persze ahhoz, hogy a statisztikák helyett az egyes országok rejtett kincseit magunk is meg tudjuk ítélni, sok helyre kellene ellátogatni. Ezért a Dívány.hu kikérte egy olyan magyar világutazó férfi véleményét, aki több mint 140 országban járt már, arról, hogyan látja mindezt ő, saját szemével. Válasza annál is inkább volt meglepő, mert az ország, amelyet megjelölt, hozzánk hasonlóan, lemaradt a 10-es büszkeségfalról.
Hol élnek tehát a legszebb nők?
„Sokfelé jártam már a világban, de ahol vitán felül a legtöbb szép, mondhatni gyönyörű nőt láttam, az kétségtelenül: Örményország volt” – mondja dr. Fenyvesi Csaba, aki hobbi-világutazó, civilben pedig a kriminalisztika és jogtudomány Magyar Érdemrend Lovagkeresztjével kitüntetett professzora. „A milliós Jereván utcáin lépten-nyomon ámul a férfiember a szembejövő
délceg, sudár teremtések láttán, akiknek hosszú, hullámos, göndör sötétbarna-fekete haja reklámszerűen omlik vállukra, feketén égő szemük vonzza, izzítja a tekintetet, és szinte kivétel nélkül feszes domborulataikat (előnyeiket) nem lehet nem észrevenni.
Elég csak megállni és mélázni a főutcákon, jönnek feléd hosszú combú lábaikkal, magas sarkú cipőjükben, apró táskáikat könyökhajlatban hordva, büszkén. Érzik, tudják mit gondolunk róluk, hogyan látjuk őket. És mosolyognak, a szemük, a lényük. Nem felejthetők!”
„Persze vigyáznak is rájuk a férfiak, például idegenvezetőnket, a kivételesen szőke 20 év körüli Shát is elkísérte, morózus tekintetű bátyja a reptérre, valószínűleg meggyőződött arról, engedheti-e társaságunkba a testvérhúgát egy fél napra.”
De ha már ennyi helyet látott, a női szív nem tudja megállni, hogy meg ne kérdezze, merre induljunk a legszebb férfiak látványáért vajon?
„Utazásaim során azt állapítottam meg, a legszebb vonású férfiembereket összességében Etiópiában láttam – avat be élményeiből leszűrt következtetéseibe a világjáró egyetemi tanár. Maga a szó, Etiópia (Ítyopya) is azt jelenti görögül: 'napbarnított arcú ember'. Telitalálat! Igazából nem is feketék, sokkal inkább csokoládé-karamell-aranybarna színűek.
Kifejezetten szép arcúak, a nők, a férfiak is. Mások, mint a fekete afrikaiak.
Orruk és szájuk inkább keskeny, nem lapos és nem duzzadt.”
„A férfiak arcéle nemes vonású, magas homlokúak. Barna szemük sokszor szikrázik, tűz ég bennük. Hajuk fekete, rövid, szorosan a fejcsontra lapul apró fürtökben, csigákban. Vékony az egész testük, izmos gazellatermetük kiváló futásra.
Nem véletlenül nyertek már 18 olimpiai aranyat 5000 és 10 000 méteres, valamint maratoni futásban.
De másodikak Örményország után a nők szépségében is. Az afrikaiak között pedig az elsők.
Lenyűgöztek fehér fogú mosolyukkal, ébenfekete, sokszor hosszú, lófarokba kötött hajukkal és barna szemükkel. Bőrük sima, és mint a kapucsínó, fénylik. Ám a lényeg a szemükben van.
Hányszor és hányszor néztem a szemeket, hányszor és hányszor találkoztam a rejtélyes szempárral, amely beleissza, beleégeti magát az ember emlékezetébe. Viszi magával haza, a titokban készített fotókon, ám leginkább a nem homályosuló memóriában. Aki egyszer belenézett egy etióp lány szembogarába, az onnan nem jön ki soha. Ott ragad mindig valami belőle, valami apróság, valami vonzó, valami sosem felejthető.”
Ha Etiópiáról többet is meg szeretnél tudni, egy korábbi cikkünkben további érdekességekre bukkanhatsz, amiket talán eddig nem tudtál.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés