A helyiek összefogtak és tiltakozást szerveztek a döntés ellen: már harmadik hete, hogy hétvégente közösségi labdapattogtatást szerveznek. Így történt ez tegnap délután is: fiatalok, idősek, gyerekek és szülők tiltakoztak együtt a pályák lebontása ellen.
Nem csak a labdapattogás zavarja
A környéken több lakótelep is van, a labdázó negyven éve szolgálja a környékbeli gyerekeket, akik szerettek a pályára kijárni focizni vagy kosarazni. A helyiek szerint a feljelentő mindössze tizenöt éve lakik a pályával szemközti házban. A helyiektől megtudtuk, hogy az idős hölgyet nemcsak a labdapattogás, hanem az odajáró gyerekek is zavarják: őket, ha nincs szülő a közelben, rendszeresen elzavarja. Állítólag már rendőrt is hívott rájuk, de a sportpálya melletti óvoda sem úszta meg: egy rendezvény alkalmával őket is feljelentette.
Évek óta pereskednek
„A társadalomba való beilleszkedés része a tolerancia, mást nem tudunk tenni, mint hogy így tiltakozunk” – mondta a Díványnak Hidasi-Jójárt Judit, a labdapattogtatás szervezője. Hozzátette: nem értenek egyet a másodfokú bíróságon született ítélettel, miszerint „a szükségtelen zavarás birtokháborítást valósít meg”. Évek óta zajlik a pereskedés, nemcsak az említett, hanem egy másik labdázó ügyében is. A bírósági döntés szerint a zajhatás nem csillapítható, holott korábban tervek születtek arról, hogy műanyag borítást kap a pálya, illetve elméletben a hangfogó falnak sem lenne akadálya.
A ceglédiek tiltakoznak
A másodfokú bíróság döntésének eredményeképpen a sportpályát el kell bontani, de a tiltakozók nem hagyják annyiban. Az önkormányzat a Kúriához fordult, abban reménykedve, hogy számukra kedvező ítélet születik majd, és megmaradhat a pálya, amelyhez sokaknak kellemes emlékei fűződnek. „Ez egy forgalmas utca. A játszótér itt állt akkor is, amikor ideköltöztek, biztos vagyok benne, hogy az ő gyerekük is labdázott itt. Nonszensz, hogy valaki beköltözik, majd elvesz valamit, ami addig az itt élők életének a része volt” – fogalmazott a szervező.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés