Budapest városrészeinek elnevezései mögött olykor roppant érdekes történetek húzódnak meg. Adyliget például a legenda szerint onnan kapta a nevét, hogy Ady Endre nagyon szeretett egy közeli, Hűvösvölgyben található étteremben, a Balázs-vendéglőben étkezni. Bélatelep arról a nemesről, gróf Vigyázó Béláról kapta a nevét, akinek a birtokán a városrész kialakult. A Gloriett-telepet pedig egy építményről nevezték el, amely ma már nem áll: a kör alakú gloriette-et 1814-ben építették, amikor a Napóleon legyőzése után Bécsben ülésező nagyhatalmi konferencia vendégei látogatást tettek Pest-Budára, és az ebből az alkalomból rendezett katonai parádét a meghívott uralkodók ebből a pavilon-szerűségből tekintették meg. Az épület a második világháborúban elpusztult. Most azonban nem a városrészek történetéből, csak az elhelyezkedésükből kell megmutatnod tudásod.
Minden kérdés megválaszolására 40 másodperc áll rendelkezésedre. Jelöld meg a helyes választ, vagy várd ki az idő végét, vagy kattints a "Következő kérdés" gombra. A linkre kattintva elindul a játék.
Sajnos nem sikerült :(
Kérjük próbáld meg újra.
Az értékelésért görgess lejjebb!
Értékelés:
0-3 pont: Ez nem sikerült valami jól, de semmi baj, ebből a cikkből például jobban megismerheted Gazdagrétet.
4-7 pont: Feltehetően nem Rózsadomb fogott ki rajtad, hanem néhány a kevésbé ismert városrészek közül. Bár a Gellért-hegy nem városrész, ám története roppant érdekes, sok mindent meg lehet belőle tanulni Budapestről.
8-10 pont: Gratulálunk, igazán jól ismered Budapestet! Azt is tudod, hogy miért romboltak le egy egész városrészt?
Van kedved még egy kvízhez? Mennyre ismered a főváros épületeit?
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés