Egy névtelenséget kérő washingtoni házaspár gyermeket szeretett volna, de természetes úton nem jártak sikerrel. Termékenységi kezelések sorozata után végül 2014 júniusában megszületett a kisfiuk. Úgy tűnt, minden rendben van, egészen addig, amíg vérvizsgálatot nem végeztek az újszülöttön. Ekkor derült ki, hogy a vércsoportja alapján nem áll megfelelően közeli rokonságban a saját szüleivel.
A férfit felkérték, hogy végeztessen utólagos apasági tesztet. Meg is tette, majd kiderült, hogy nem ő a baba apja. További vizsgálatokat végeztek, mire végre kiderült, hogy nem hűtlenségről van szó, és a termékenységi klinika sem hibázott. A spermiumot az apától vették, csakhogy ő maga sem tudta, hogy annak idején egy ikerpár egyik tagja volt. Nagyon ritkán, de előfordul, hogy a két baba eggyé olvad, s az életben maradó, kifejlődő baba kiméraként éli az életét, azaz két DNS-készlete van egy helyett, így a szaporodás során is előfordulhat, hogy nem a saját génkészlete öröklődik, hanem testvéréé. Így történhetett meg, hogy – tudományos nyelven a tetragametikus kimérizmusnak hála – az apa a saját, elhalt ikertestvérének gyermekét nevelheti fel. Később a párnak született még egy gyermeke, aki már valóban a férfitól örökölte a génkészletét, ám a két, ugyanabban a családban felnövő gyermek mégsem teljesen vér szerinti testvére egymásnak.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés