Valójában még viselhetőnek sem kell lennie, csak elviselhetőnek, legalább pár órán keresztül – ám ezzel a ruhával szemben még ez is túlzó elvárás. Mozogni benne, meg pláne.
Ez a ruha bizony homokból készült
Közelítsük meg máshonnan a problémát, hagyjuk a praktikumot. Induljunk a látvány felől: egy gálaruhától elvárjuk, hogy lélegzetelállító és egyedi legyen, esztétikai szennyeződést semmiképp ne okozzon, impakt faktora azonban lehet annál nagyobb. Még mindig a vizuális élmény irányából megközelítve napjainkban egyre gyakoribb jelenség az is, hogy egy ilyen design elem üzenetet is hordoz.
Valamilyen társadalmunkat foglalkoztató égető kérdésről ad szemeket felnyitó állásfoglalást.
Na, ha innen közelítünk, ez a homok ruha, a 2024-es MET- gáláról egészen megállja a helyét. A homokon keresztül próbálta meg Olivier Rousteing, a Balmain kreatív igazgatója a múlékonyságot és a múló időt, rendhagyó módon örökemlékűvé tenni. A homokruhával ez teljesült, így Tyla ruhájával a kreatív csapat vezetője (legalább a ruha fennállásának óráiban) rendkívül elégedett is volt.
A praktikum vizsgáján ugyan súlyosan megbukott, moccanni sem lehet benne, leülni, vagy „orrot púderezni menni” különösen nem. De szintén a javára írható, hogy anyaga természetbarát, újrahasznosítható (vagy visszaönthető a tengerpartra), és a textilgyártás rémisztő környezeti lábnyomát sem gyarapítja. Hátránya, hogy még így is heteken, hónapokon át készítették elő néhány órás tündöklésére. Ha viszont az egyediség volt a cél, ügyesen vizsgáztak, annyi ugyanis biztos: ebből nem lesz tömegcikk.
Ha érdekelnek még izgalmas vagy bizarrul elsült, emlékezetes ruhaköltemények, olvasd el ezt a korábbi cikkünket is!

Nemcsak meghökkentő és dögös, de jelentéstartalommal bíró és szenzációhajhász is van a leghíresebb ruhaköltemények között.
Tovább olvasom
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés