Ezeknek a képeknek persze egészen más sorsa lesz, mint azoknak a fotóknak, amelyeket még sok-sok éve filmre készítettünk: előhívni ritkán szoktuk őket, leginkább a felhőben vagy egy külső adathordozón várják sorsukat. Ettől azonban még összehasonlíthatatlanul több képet készítünk manapság, mint egykor: fotózunk, ha kell, ha nem.
Ahol tilos a fotó készítése
Ha a következő hat helyszínen fényképezni akarsz, akár bajba is kerülhetsz miatta – pedig akad köztük olyan látványosság is, amelyet szinte minden turista lekap, ha a közelében jár. Ha párizsi vakációt tervezel, mindenképpen olvasd tovább a cikket, meglepetésben lehet részed!
Eiffel-torony, de csak éjjel

Gyakorlatilag betarthatatlan az az európai szabály, melynek értelmében éjjelente, amikor 20 ezer lámpa világítja meg a szerelem városának világszerte ismert szimbólumát, senki sem fotózhatná le azt.
Az illegálisan készített kép megosztása végképp tilos: ez magában foglalja azt is, ha Facebookra akarnád feltölteni a képet.
Nemigen tartja be a tiltást senki, és nem is szankcionálják azt, de azért jó, ha tudod: amennyiben valaki azzal érvel, hogy nem készíthetsz itt képet, akkor nem palira vesz épp, csak figyelmeztet egy bizarr szabályra.
Tádzs Mahal – belülről

A síron túl is tartó szerelem örök jelképe turisták tömegének képein jelenik meg évről évre, de talán feltűnhetett, hogy a belsejéről készült fotók nem kerülnek fel az internetre. Ennek is megvan a maga oka:
a mauzóleumban és a sírok környékén fényképet vagy videót készíteni nemcsak tilos, hanem borzasztóan tiszteletlen dolog is egyben.
Emiatt nem is engedik, hogy állványt vagy nagyobb fotóstáskát ide bevigyél.
A fél Egyesült Arab Emírségek

A palotákat, katonai vagy kormányzati épületeket minden körülmények közt tiltott lefotózni, de az utcán sem fényképezhetsz le valakit csak úgy: előzetesen engedélyt kell erre kérni, és a felvétel csak akkor hozható nyilvánosságra, ha annak minden résztvevője beleegyezett ebbe. A reptereken sem lehet videót vagy fényképet készíteni, börtön is lehet a vége, ha ezt valaki megszegi.
A Sixtus-kápolna

Ha rajtakapnak, hogy képet készítettél a kápolna belsejében, kötelezni fognak annak törlésére. Ez a szabály a nyolcvanas évek óta van életben, amikor is a Nippon TV exkluzív jogot szerzett magának az itt készült képek terjesztésére – cserébe azért, hogy finanszírozta a kápolna felújítását.
A Nap palotája

Az Észak-Koreában található épület látogatóinak száma egészen biztosan alacsony, és nekik megvan minden okuk arra, hogy betartsák az összes rájuk vonatkozó szabályt.
A belső térben ezt egyszerűen oldják meg: elveszik minden belépő kameráját és telefonját.
Aki a külső részekről készít fotót, annak arra kell figyelnie, hogy ahol Észak-Korea korábbi vezetői láthatók, semmiképpen se maradjon le egyetlen részletük sem a képekről, mivel az tiszteletlenségnek minősül.
Meglepő, de a Tower is ilyen hely

Londonban nem számítanánk korlátozásokra, pedig itt is szembesülhetsz ilyesmivel, igaz, csak abban a teremben, ahol a koronaékszereket tekinthetik meg a látogatók.

Három szakácskönyv ingyenes szállítással!
Mentes Anyu szakácskönyveit azoknak ajánljuk, akik egészségük érdekében vagy meggyőződésből különleges étrendet követnek, de azoknak is, akik csak inspirációt, új ízeket keresnek.
MOST INGYENES HÁZHOZSZÁLLÍTÁSSAL!
Tekintsd meg ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés