Az antibakteriális törlőkendő sok esetben lehet praktikus a tisztításban, például akkor, ha időt akarunk spórolni a takarítással, vagy ha két legyet akarunk ütni egy csapásra, mert egy mozdulattal akarjuk elérni, hogy az otthonunk tisztább és biztonságosabb legyen. Azonban nem vethetjük be mindenáron ezeket a fertőtlenítővel átitatott nedves törlőkendőket, mert van, hogy többet ártunk vele, mint használunk. Sorra vettük azokat az eseteket, amikor jobban tesszük, ha a tisztítás más módját választjuk.
Gyermekjátékok
Bár az antibakteriális törlőkendő kiválóan eltávolítja a szennyeződéseket, gondolnunk kell arra is, hogy mindezt nem teszi nyomtalanul, hiszen a megtörölt tárgyakon a tisztasággal együtt megjelenik a rongyon lévő vegyszer is. Éppen ezért nem javasolt a gyerekjátékokat törlőkendővel tisztítani, mert azokat a gyerekek a szájukba veszik, és a vegyszer káros lehet az egészségükre.
De nem csak emiatt nem lenne szabad antibakteriális törlőkendőket használni napi rendszerességgel. A túl gyakori fertőtlenítés miatt megnövekedhet az antibiotikum-rezisztens baktériumok száma, és emiatt a baktériumok nem vagy csak kevésbé lesznek érzékenyek az antibiotikumok károsító hatására.
Egy szappanos vizes vagy egyéb háztartási tisztítószerrel való lemosás után a legtöbb felület szintén csíramentes lesz.
A legjobb, ha a gyerekjátékokat ecetes vízzel töröljük át, vagy ha a játék vízálló, be is áztathatjuk 15 percre az ecetes oldatba, hogy elpusztuljanak a baktériumok. Ezután öblítsük le alaposan, majd hagyjuk a levegőn megszáradni.
Nedvszívó felületek
Ahhoz, hogy az antibakteriális hatás eredményes legyen, a használati utasításnak megfelelően célszerű néhány percig a megtisztított felületen hagyni a kendőből származó vegyszert. Ám így megvan az esélye annak, hogy nemcsak a baktériumok pusztulnak el, hanem a felület is károsodik, ha magába szívja a fertőtlenítőszert. A kellemetlenségek elkerülése érdekében célszerű az adott felületen egy kis részen letesztelni, hogyan reagál a törlőkendőre a tisztítandó közeg.
Konyha
A konyhapultot, ahol a nyers csirkehústól kezdve a bevásárlószatyorig minden megfordul, sokszor nem elég csak egy antibakteriális törlőkendővel átsimítani, hogy valóban makulátlanul tiszta legyen. A konyhapult a kórokozók és a baktériumok melegágya, éppen ezért nem elég pusztán antibakteriális törlőkendővel megtisztítani. A szakemberek azt javasolják, hogy jobb, ha helyette szappanos vagy mosogatószeres forró vizet és egy tiszta szivacsot használunk.
Soha ne akarjuk fertőtlenítőkendővel ragyogóvá varázsolni az egész konyhát a tűzhelytől a hűtőszekrényen, a mikrohullámú sütőn át a mosogatóig. Ugyanis az antibakteriális törlőkendő nem nagy felületek tisztítására szolgál. Ráadásul csak rontunk a helyzeten, ha több felületre ugyanazt az egy kendőt használjuk, mert így a baktériumokat mi magunk juttatjuk el egyik helyről a másikra.
Fürdőszobai felületek
A fürdőszobában nap mint nap rengeteg baktérium tanyázik, melyek elszaporodása ellen egy antibakteriális törlőkendő nem sokat segít. A baktériumok hatékony elpusztításához legalább öt-tíz percig a felületen kell maradnia a fertőtlenítőszernek, ami antibakteriális törlőkendővel nem oldható meg. A törlőkendők túlzott használatával pedig káros vegyi anyagoknak tehetjük ki az egészségünket. Éppen ezért jobb, ha a fürdőszobában ide készült speciális fertőtlenítőszert használunk, ami megküzd a szappanhabbal és a vízkővel is, ennek ellenére gyengéd, és nem károsítja a felületeket.
Keményfából készült felületek
Az antibakteriális törlőkendőben lévő vegyszerek és egyéb összetevők idővel károsíthatják a keményfából készült felületeket is, amelyek egy idő után elveszíthetik fényüket. A fát nemcsak a vegyszer, hanem már önmagában a nedvesség is károsíthatja, ráadásul a törlőkendők után viszonylag hosszú ideig nedves marad a felület.
A fafelületek tisztítása esetén igaz, hogy a kevesebb több. A fapadlót, a bútorokat és a faszegélyeket nem szabad gyakran suvickolni, mert a felület idővel elhomályosodik.
Ez duplán igaz a antibakteriális törlőkendőkre, hiszen azok alkoholt tartalmazhatnak, ami károsítja a fa felületét.
Ebben az estben is javasolt olyan speciális, fafelületekre készült tisztítószereket használni, melyek biztonságosan alkalmazhatók.
Bőr- és lakkozott felület
A legtöbb fertőtlenítő vagy antibakteriális törlőkendő alkoholt tartalmaz, ami gyakori használat után kiszárítja és koptatja a lakkozott, valamint a bőrből készült bútorokat, tárgyakat. A vegyszeres kendő helyett használjunk inkább enyhén szappanos vizet a tisztításhoz. Ha mindenképpen fertőtleníteni szeretnénk, győződjünk meg arról, hogy a tisztítókendő nem tartalmaz alkoholt.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés