Az interjúkkal is kiegészülő kutatásban részt vevő milliomosok valamivel több mint fele vállalkozó volt, 28 százalékuknak a teljesen klasszikusnak mondható alkalmazotti élete volt 9-től 5-ig tartó munkával, míg 18 százalékuk nagyvállalatok felső szintű vezetői körül került ki.
Egy dolog azonban közös volt bennük: mindannyian felmondtak a karrierjük közepén vagy végén lévő munkahelyükön, mivel úgy érezték, hogy ez az egyetlen módja annak, hogy valóban sikeresek legyenek, és megteremthessék tetemes vagyonukat. Néhányan saját vállalkozást indítottak, míg mások több fejlődési lehetőséget és magasabb fizetést kínáló új állást találtak.
A továbbiakban a leggyakoribb jelekről olvashatsz, amelyek miatt a felmondás mellett döntöttek.
Felmondás oka: nem használták ki képességeiket kellőképpen
A tanulmányban szereplő milliomosok gyakran érezték úgy, hogy többnyire csak „zombimunkát” látnak el – unalmas, ismétlődő feladatokat, amelyben nem sikerül kidomborítaniuk az erősségeiket és a tehetségüket.
Az egyikük egy konténerszállító cégnél dolgozott. Úgy érezte, hogy többet is tudna tenni egy ilyen vállalkozásban, így felmondott, hogy egy másik iparági társaival egyesítse erőit. Együtt elindították egy nemzetközi konténerszállító vállalat új amerikai fióktelepét. Ma már egy több milliárd dolláros vállalat vezetői.
Felmondás oka: mérgező főnök jelenléte
Azok a vezetők, akik követelőzők, önzők, arrogánsak vagy kevéssé érdekli őket a kollégák véleménye, sosem fognak segíteni abban, hogy a beosztott elérje a kereseti, szakmai céljait.
Az egyik milliomos elmondta, hogy nagyon elege volt a menedzseréből, aki csak kritizálta a munkáját ahelyett, hogy építő jellegű visszajelzést adott volna.
Belefáradt ebbe, és elment, hogy saját házépítő céget alapítson, magával vitte számos kulcsfontosságú alkalmazottját, akik hasonlóképpen látták vezetőjük viselkedését. Cégük sikeres házépítő céggé nőtte ki magát, ami az alapítókat nagyon gazdaggá tette.
Felmondás oka: rettegtek az irodai kultúrától munkahelyükön
A rosszindulatú pletykák aláásó kultúrája bárkit szorongásra késztethet a mindennapos munkavégzésben. Ez volt a helyzet a tanulmányban szereplő egyik személy esetében is, aki egy könyvelőcég vezetőjeként mondott fel.
A mérgező munkakörnyezet miatt inkább hátrahagyta jól fizető, vezetői pozícióját, majd hónapokig tartó állásinterjúk sora után ajánlatot kapott egy konkurens cégtől. Ahol azóta feljebb léphetett a ranglétrán, és mára cégpartnerként dolgozik.
Felmondás oka: nem fizettek eleget
A résztvevők elmondása szerint az egy egészen biztos jele annak, hogy ideje más lehetőség után nézni, amikor a fizetésedből alig jössz ki hónap végén.
Az egyikük, aki egy nagy autókereskedésnél dolgozott, úgy döntött, hogy a saját lábára áll. A családja és barátai befektetéseinek köszönhetően elindította saját márkakereskedését, kiépített egy franchise-rendszert, ami lehetővé tette számára, hogy jelentős vagyonra tegyen szert.
Felmondás oka: az iparág bizonytalansága
Egy IT-szakember egy bizonytalanul működő gyártóvállalatot hagyott ott, hogy csatlakozzon egy új vállalkozáshoz, amely kedvezményes online brókerszolgáltatásokat kínált. Akkoriban ez egy viszonylag új iparág volt. De a kockázat megérte: ahogy a vállalat prosperált, úgy ő is.
Felmondás oka: örökös ingázás
A tanulmányban szereplő egyik self-made milliomosnak hosszan kellett ingáznia New Jersey-i otthonából New Yorkba. Ez annyira megviselte, ezért úgy döntött, inkább az otthonához közelebbi munkát keres.
Elvállalt egy másik állást egy New Jersey-i székhelyű gyógyszeripari vállalatnál, ami végül kifizetődő döntésnek bizonyult,
mivel a teljesítménye javult, felsőbb pozícióba került, és egy igen bőkezű részvény-kompenzációs csomagnak köszönhetően korán nyugdíjba vonult.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés