1. Ne érkezz túl korán!
Egy esküvőre túl korán menni legalább annyira kellemetlen, mint elkésni. Tartsd magad a meghívóban jelzett időponthoz. Ha a vendégvárást külön feltüntették, akkor az már jó támpont, ha rögtön a szertartás és annak helyszíne van megadva, akkor ugyancsak érdemes betartani a pontosságot. Biztos lehetsz benne, hogy a pár és a család sem fog órákkal hamarabb ott állni, 10 perces időintervallum – plusz, mínusz – még belefér neked is.
2. Tudd, hogy miben kell menni
Az egyik legismertebb illemszabály, hogy mit szabad viselni és mit nem. Ha a meghívóban jelezte az ifjú pár, hogy mi a dress code, akkor attól semmiképp ne térj el. Ha nem érkezett ilyen iránymutatás, akkor három színt mindenképp kerülj el: fehér, fekete és piros. Persze, tudjuk azt is, hogy a menyasszonyt nem illik túlöltözni, de érthető, ha mindenki csinos szeretne lenni.
Ne aggódj, az ara mindig egy más kategória, övé a fénypont, ettől te még tündökölhetsz nyugodtan. Julie Sabatino, a The Stylish Bride esküvői divatstylistja szerint: „Az esküvőn az eleganciával meg kell tisztelni a párt. A megjelenésednek azt kell tükröznie, hogy ez egy különleges nap a te életedben is, ezért veszel részt az esküvőn. Figyelj arra, hogy mi a kérés. Ne akarj hosszú báli ruhás nő lenni, miközben mindenki más koktélruhát visel. Ha nem vagy tisztában a dress code-dal, nyugodtan kérj segítséget a koszorúslányoktól vagy magától a menyasszonytól.”
3. Ne posztolj a közösségi oldalakon a menyasszony előtt
Egy olyan illemszabály, ami 10-12 éve még nem is létezett. Mindenki kezében ott van a telefon, mindenki elkészíti élete képét, de állj! Ne posztolj az ifjú pár előtt! Mivel ez az esemény róluk szól, őket illeti meg a lehetőség, hogy elsőként tudassák a nagyvilággal: összeházasodtak. Tiszteld meg őket azzal, hogy nem bombázod szét a Facebook-, Instagram-faladat, és főleg nem jelölgeted meg őket a képeken, mert biztos, hogy ebben a pár órában nem ezzel akarnak foglalkozni.
4. Ne vigyél magaddal hívatlan plusz egy főt
Gyakori a „plusz egy fő” körüli vita az esküvők kapcsán. Amennyiben időben jelezted a pár felé, hogy viszel vagy nem viszel magaddal pluszvendéget, ehhez illik tartani magadat. Az ünnepi ebéd/vacsora legtöbbször meghatározott ülésrendben zajlik, ha a hívatlan plusz egy fődnek nincs helye, az mindenki számára kínos lehet. Ráadásul abban is biztos lehetsz, hogy ezt sokáig fogod hallgatni a házigazdáktól, tehát hacsak nem vágysz egy felesleges vitára, akkor annyi fővel érkezz, amennyivel előzetesen számoltak veled.
5. Mindig adj teret a fotósnak
Amennyiben a pár profi fotóst fogadott fel, hogy a szertartás és a fogadás során a lehető legtöbb őszinte pillanatot örökítse meg, az nem volt véletlen. Ezeket a pillanatokat tényleg csak egy jó szakember tudja elkapni, így ne bíráld felül. Ne te akarj a legjobb helyen állni, főleg ne állj a fotós útjába. Biztos, hogy a te képed is nagyon jó lesz, de ha mégsem, akkor is tudod: van, aki csinált jobbat, és biztos, hogy majd te is láthatod.
6. Olyan ajándékot vigyél, amit kértek
Manapság már szokás, hogy az ifjú pár egy listát állít össze a vendégeiknek, hogy mire van leginkább szükségük. Még gyakoribb, hogy pénzt kérnek, és ezt jelzik is. Bármelyik verzió van érvényben, nem szerencsés tőle eltérni, hiszen az a cél, hogy örömet okozz, és ha egy kenyérpirítót veszel, miközben az már van nekik legalább három, nem biztos, hogy a pár öröme őszinte lesz.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés