Semmiképp sincsenek kényelmes helyzetben: a merülőeszközben csak kuporogni lehet, felegyenesedni nem, a mozgás meglehetősen limitált. A Titan hivatalos mérete 670 × 280 × 250 centiméter, elején egy nagy kitekintőablakkal, amely az OceanGate, a Titant üzemeltető cég szerint a legnagyobb hasonló mélytengeri eszközben használt ablak. A Titanichoz merülő vízi járműben holnap elfogyhat az oxigén, de az reményt ad, hogy eltűnésének környékén dübörgésre emlékeztető hangokat sikerült befogni.
A nagyobb komfort érdekében a Titan falait fűtik, és mennyezeti lámpa gondoskodik a belső világításról.
Fedélzeti toalettel is rendelkezik a jármű, amely azonban spártai módon csak egy függönnyel van leválasztva az utastérből.
Ha valaki használja, a tengeralattjáró vezetője elhúzza a függönyt, és zenét tesz be.

A mellékhelyiséget azonban csak vészhelyzeti használatra ajánlják, az utasok számára javasolt diétázni az utazás előtt, hogy ez ne okozhasson problémát. A jelenlegi helyzetben valószínűleg rászorulnak a mellékhelyiség igénybevételére – igaz, étkezni az elmúlt napokban nem nagyon lehetett lehetőségük.
A Titan erős külső reflektorokkal is rendelkezik: ezeket akkor használják, amikor a roncsot vizsgálják. A nagy felbontású kamerák is ezt a célt szolgálják: odabenn monitoron figyelhetik az utasok, mi történik kinn.
A kis járművet egy joystickszerű eszközzel lehet irányítani, ehhez az instrukciók szöveges üzenetek képében érkeznek a kísérőhajóról, mivel a mélyben a GPS nem működik.
Akik fedélzetére szállnak, azok tudatában vannak annak, hogy nem mindennapi utazásra vállalkoznak: mielőtt merülnének, alá kell írniuk egy nyilatkozatot, amelyben tudomásul veszik, hogy a Titan nem elismert önálló járműként, komoly rizikót jelent a fedélzetén utazni, és a halál lehetőségét is megemlítik. Az utasoknak egyébként nem kell előzetes képzettséggel rendelkezniük: azok, akik a Titanicot vágyják látni, ha hosszan tudnak ülni és létrán is képesek közlekedni, utazhatnak.

Sajnos sok más esetben is lelte már halálát száz meg száz hajóutas hullámsírban. Most 4000 méter mélyen találtak roncsokat…
Tovább olvasom
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés