A dohszag akár új lakások problémája is lehet, ugyanis minden olyan helyen elkezd terjengeni egy idő után, ahol magas a páratartalom, és a nedvesség lecsapódik a felületeken. Több megoldás is van ellene, a legjobb, ha az összeset együtt alkalmazod.
A probléma kialakulása ellen a rendszeres szellőztetés emiatt télen sem elhanyagolható – ez a legegyszerűbb megoldás, amit a szagok ellen tehetsz.
A penészgombák melléktermékei erőteljesen allergizálhatnak, irritálhatják a szemet, a tüdőt, az orr nyálkahártyáját, a bőrt és a torkot is, ami az allergiások és az asztmások számára nagyon kellemetlen következményekkel járhat.

Az esetegesen már kialakult, kellemetlen szagokat okozó penésszel igyekezz minél előbb leszámolni, és csak utána foglalkozz a szag eltüntetésével. Többféle vegyszer kapható a problémára, de ha természetes úton szeretnéd megoldani, szódabikarbónát és ecetet keverj el egymással, márts bele egy rongyot, és azzal töröld át a penész által megtámadott területeket.
Ha a penész megszüntetése után egy sűrű szövésű zsákba szódabikarbónát szórsz, és beteszed a bedohosodott szekrénybe, azzal hamarabb kiűzheted a bűzt onnan is. Ha a bútoraidnak van dohszaga, érdemes jó időben, a szabadban szellőztetned őket minél tovább.
Ilyenkor hasznos és megtérülő beruházás egy párátlanító készülék is, ami ugyan némi pluszköltséget jelent, de biztosan olcsóbb, mint egy teljes falfestés.

Gondoltam, spórolok magamnak pár ezret és kifestjük a barátaimmal a lakásomat. Folytatódnak Lina kalandjai.
Tovább olvasom