Mutatjuk a Dior újra divatba hozott különös táskatrendjét, illetve az iHeart Radio Music Awards legklasszabb ruhacsodáit, melyek közül megszavazhatod kedvencedet!
Meghan Markle szerint is divat a barett sapka
Harry herceg menyasszonya elkísérte vőlegényét, valamint Vilmos herceget és Katalin hercegnét a westminsteri apátságban tartott Commonwealth Day megemlékezésre, ahova jól láthatóan igyekezett a királyi család ízlésének megfelelően felöltözni. Markle egy visszafogott, sötétkék, 267 dolláros (kb. 67 ezer forint) Amanda Wakeley ruhát választott az alkalomra, amit egy 1199 dolláros (kb. 302 ezer forint) krémszínű Amanda Wakeley kabáttal, egy 625 dolláros (kb. 157 ezer forint) Manolo Blahnik körömcipővel, valamint egy 678 dolláros (kb.170 ezer forint) Mulberry dizájner táskával kombinált. Azaz nagyjából 696 ezer forintot szórt el a mulatságra, amiből arra következtetünk, hogy nemcsak Katalin hercegné szereti az unalmas luxuscikkeket, hanem leendő sógornője is.
Külön felhívnánk a figyelmet Meghan Markle szuperdivatos barett sapkájára, amit a sztárok és gazdagok kedvenc kalap készítője, Stephen Jones készített. Az árát sajnos nem tudjuk, de hasonlót ide kattintva az Asos.com oldaláról is rendelhetsz 19 dollárért, nagyjából 4700 forintért, ahogy a Markle féle luxuskabáthoz hasonló darab is van a piacon, a Mangóban például 25 190 forintot kérnek egy fehér kabátért.
Katalin hercegné is megünnepelte a Szent Patrik-napot
A harmadik gyermekét váró hercegné is részt vett az írek nemzeti ünnepén, melyen Londonban a királyi család nő tagjai egy csokor lóherét nyújtanak át az ír lovassági gárda első zászlóaljának, ami Írország első számú jelképe. Kate Middleton stílusosan egy kamuszőrme galléros, zöld Catherine Walker kabátot és egy hozzá illő Gina Foster kalapot viselt az eseményen. A kabát egyébként ismerős lehet, mivel egyszer már volt rajta a skandináv turnén is januárban.
A Dior-féle nyeregtáska lesz a szezon slágere
Nemcsak az 1968-as diáktüntetésekre emlékezett meg a Dior a párizsi divathéten, hanem újra divatba hozná a 2000-es évek elejének táskafazonját is, amiért olyan ismert nők is rajongtak mint Paris Hilton, Mischa Barton vagy a Szex és New York című divatsorozat főhőse, Carrie Bradshaw.
A Harper's Bazaar hívja fel a figyelmet arra, hogy a fazon pár hónappal ezelőtt megjelent az olyan luxus webturkálók kínálatában, mint a Vestaire Collective vagy a The RealReal, ahol átlagosan 180-500 eurót, azaz nagyjából 55 990 – 155 500 forintot kérnek a vintage kiegészítőért.
A 2000-es évek egy sikersorozatának, a Narancsvidéknek a sztárja, Mischa Barton is ilyen táskát lóbált a vörös szőnyeges eseményeken akkoriban.
De nemcsak a használt dizájnerboltokba tért vissza a Dior táska, hanem az olyan befolyásos Instacelebek-modellek is beszerezték, mint például a több, mint 17 millió követőt számláló Bella Hadid vagy Elsa Hosk, így várhatóan valamilyen formában a fast-fashion boltokban is feltűnnek majd a kis méretű táskák a közeljövőben.
Ki volt a legjobban öltözött az iHeartRadio Music Awardson?
A múlt hét sem ment le vörös szőnyeges vonulás nélkül, a kaliforniai iHeartRadio Music-díjátadón például ott volt Paris Hilton és Hailey Baldwin is. Az esemény dress code-ja szerint jól láthatóan nem ragaszkodtak a couture ruhakölteményekhez, aminek köszönhetően meglehetősen színesre sikeredett a felhozatal. A galériára kattintva mutatunk öt celebnőt, nézd meg miben vonultak és szavazd meg a kedvenc szettedet!
Na ki volt a legszebb a díjátadón?
Lemond a szőrméről a Versace
A divatházat vezető Donatella Versace a brit The Economist-nak elmondta, hogy nem szeretné, hogy állatokat öljenek meg a ruhákért, mivel ez egyáltalán nem tűnik neki helyénvalónak, bár ennek valahol ellentmond, hogy a hétvégén még mindig reklámozták a szőrméből készült darabokat a weboldalukon.
Az elsősorban nyérc és nyestkutya szőrt használó olasz luxusmárka a Fur Free Alliance-be való belépésével olyan divatházakat követ a sorban, mint a Giorgio Armani, a Gucci, a Stella McCartney, a Calvin Klein vagy a Ralph Lauren. A márka új politikája jó hír lehet az állatjogi aktivistáknak és kevésbé az a környezetvédőknek, akik szerint a műszőrme előállítása háromszor annyi nem megújuló energiaforrást emészt fel, mint amennyit a valódi prémek igényelnek.