Az év első két hónapjában átlagosan napi 60 ezer magyar van táppénzen, hívta fel a figyelmet a Pénzcentrum: ez 30-40 százalékos fizetéskiesést jelent az érintettek számára.
Bár az influenzajárvány túl van már a fordulóponton, 250 ezer ember fordult a kilencedik heti adatok szerint is egy hét alatt orvoshoz légúti tünetek miatt. A betegek fele 15 év alatti: esetükben a szülők számára is jelenthet nehézséget az ápolás megszervezése.
A lap azt is tanulmányozta, hogyan alakulnak a megbetegedések az elmúlt évekhez képest:
azt találták, hogy a táppénzen levők aránya nagyban hasonlít a 2019-es adatokhoz, azaz mostanra térhetett vissza ebből a szempontból a rend a pandémiát megelőző időkben megszokotthoz.
Ha valaki betegsége miatt nem tud dolgozni, egy évben 15 nap betegszabadság áll rendelkezésére, ezt követően pedig táppénzt kaphat, legfeljebb egy éven át. A betegszabadság idejére a munkáltató 70 százalékos fizetést juttat dolgozóinak, a táppénz összege pedig a teljes fizetés 50-60 százaléka lehet. A nagyobb összeget azok kapják, akiknek legalább két éve van folyamatos társadalombiztosítási ideje, és nem részesülnek kórházi ápolásban. 90-100 százalékos táppénz csak a munkavégzés közbeni közlekedési vagy egyéb baleset esetén jár.
Kevesen tudják, de vannak olyan lehetőségek, amelyekkel ilyenkor is teljes fizetést kaphatsz.
Ha jövedelempótló biztosítást kötsz, esetleg élet- vagy egészségbiztosításod mellé ilyen esetre is térítő kiegészítő biztosításod van, az megoldást jelent, de egészségpénztári kifizetést is igényelhetsz ilyen jogcímen. Érdemes ezeken elgondolkodni, mivel a nettó 435 900 forintos átlagfizetést keresők egyetlen heti táppénze is 40 ezer forint mínuszt jelent a havi költségvetésben.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés