Laosz, Mianmar és Thaiföld
Thaiföld legészakibb nagyvárosában, Chiang Raiban található a híres Arany Háromszög, amely Thaiföld, Laosz és Mianmar hármas határát jelöli. A turistalátványosság tavaly év vége óta egy különleges üvegteraszról is megcsodálható: a látogatók üveghidakon átsétálva juthatnak el a két, 25 méter magasan elhelyezkedő kilátóra.
Argentína, Brazília és Paraguay
A világ egyik leghíresebb hármas határa Argentína, Brazília és Paraguay között húzódik. Két folyó, az Iguazú és a Paraná jelöli ki az országhatárokat. A nyugat felé áramló Iguazú elválasztja a brazil területet az argentintól, ahol lenyűgöző vízesések várják az utazókat. Nyugat felé haladva az Iguazú találkozik a Paraná folyóval, amely északról délre folyik, kijelölve a határt Brazília és Paraguay között.
Spanyolország és Portugália
Egészen egyedi és szórakoztató módját választhatjuk a határátkelésnek, ha Spanyolországból Portugáliába kívánunk utazni: ahelyett, hogy egyszerűen átsétálnánk, drótkötélpályán csúszhatunk át az egyik országból a másikba. Kell hozzá némi bátorság, de érdemes legyőzni a tériszonyt az élmény kedvéért.
Belgium és Hollandia
Nagyon egyszerűen oldotta meg a határkérdést ez a két ország: csupán a macskaköves utcán kell a felfestést figyelni. Könnyedén egyik országból a másikba ugorhatunk, és ha a megfelelő kávézót választjuk, akkor a határvonalon átnyúlva egyszerre két országban fogyaszthatjuk el az eszpresszónkat.
Németország és Lengyelország
Ennek a tengerparti sétánynak mindkét oldalát az egyes országok zászlóinak színeiben pompázó oszlopok díszítik. Mennyivel hangulatosabb, mint ha táblákkal jelölnék az országhatárt! Igazán frissítő sétában lehet részed a Balti-tenger partján, függetlenül attól, hogy melyik oldalon állsz!
Kanada és az Egyesült Államok
Kanada és az USA meglehetősen hosszú határon osztozik. Így természetes, hogy több különleges hely is jelzi a két ország találkozását. A legismertebb a Niagara-vízesés, ami New York állam és a kanadai Ontario közötti határon terül el; a Patkó-zuhatag a határ kanadai oldalán, az Amerikai-zuhatag pedig az amerikai oldalon található. Az impozáns és híres vízesésnél mégis egyszerűbb, de jóval meglepőbb határvonalat válogattunk be képes összeállításunkba: a Haskell Public Library épp a két ország határán fekszik; egyik fele a vermonti Derby Line-ban, a másik pedig a québeci Stansteadben áll. A legviccesebb az egészben, hogy egy egyszerű, hokipenge leragasztására használatos sportszalaggal osztották ketté az épületet.
Dánia és Svédország
Az Öresund híd (Øresund) 7845 méteres hosszúságával Európa leghosszabb hídjának számít, ami a dán fővárost, Koppenhágát köti össze a svéd nagyvárossal, Malmővel. Ezzel az impozáns átkelőhellyel megtalálták a módját, hogy ne kelljen repülőre vagy hajóra szállni, ha lakóik a szomszédos országba szeretnének ellátogatni – elég csupán kocsiba pattanni vagy vonatra szállni.
Ha kifogytál az ötletekből, mi minden kerülhetne fel a bakancslistádra, ezeket az úti célokat bátran hozzáírhatod.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés