Íme, a legfontosabb tudnivalók a vészesen közeledő határidő előtt!
Az előző évekhez hasonlóan idén is több millió ember személyijövedelemadó-bevallási tervezetét készíti el automatikusan a Nemzeti Adó- és Vámhatóság (NAV) – derül ki az adóhatóság MTI-nek küldött közleményéből. Mint írták, ehhez nem kell beküldeni a kedvezményekre jogosító, vagy a munkáltatói, kifizetői igazolásokat, azokat csak az ötéves elévülési idő végéig kell megőrizni. Azok az adózók azonban kiegészíthetik a tervezetet, akik jogosultak valamelyik adókedvezményre, de
év közben nem kérték annak érvényesítését a munkáltatójuktól, kifizetőjüktől.
A NAV arra kéri az adózókat, hogy minden olyan tervezetben nem szereplő jövedelmet és adót valljanak be, amelyről tudnak, így tehát fontos kiegészíteni például akkor is, ha valakinek
ingatlan-bérbeadásból, ingó- vagy ingatlanértékesítésből vagy éppen tőzsdei ügyletekből származik jövedelme.
Súlyos pénzünkbe kerülhet, ha valamilyen lényeges adatról elfelejtkezünk: ellenőrzéskor ugyanis nemcsak a be nem vallott jövedelem utáni adót kell megfizetni, hanem az adóhiány miatti adóbírságot és a késedelmi pótlékot is.
Hasznos tudni, hogy a KAÜ (Központi Azonosítási Ügynök)-azonosítóval rendelkezők már március 15-től megnézhetik a saját adóbevallási tervezetüket a NAV eSZJA-oldalán vagy ügyfélportálján. A tervezethez azonban természetesen az is hozzájuthat, akinek nincs ilyen azonosítója: ők adóazonosító jelük és születési dátumuk megadásával március 18-ig SMS-ben, a NAV honlapjáról elérhető űrlapon, levélben, telefonon és személyesen is kérhetik a tervezet postázását, amelyet legkésőbb május 21-ig lehet módosítani.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés