Az irodákban jóval több nem halálos sérülés történik, mint a tradicionálisan veszélyesnek tartott munkahelyeken. A felmérések szerint ebből a szempontból az irodisták, a postai dolgozók vagy éppen a futárok munkája még a bányászokénál is veszélyesebb. A HRPortal összefoglalta, hogy mi okozza ezt.
A felsoroltak mellett a szálláshelyeken, a művészeti és szórakoztatóiparban dolgozók is többször szenvednek kisebb-nagyobb, nem halálos kimenetelű balesetet munka közben, mint az építőipari ágazatokban tevékenykedők.
Ez még nem minden. 100 ezer munkavállalóra vetítve gyakrabban fordulnak elő sérülések irodai környezetben, mint a bányászattal és a kőfejtéssel foglalkozó ágazatokban.
Az összehasonlítás azt is kimutatta, hogy a vegyi anyagokkal foglalkozóknál gyakrabban sérülnek meg nyomdai, illetve adathordozók sokszorosításával foglalkozó munkakörökben.
Az iskolák és egyéb oktatással foglalkozó intézmények sem teljesen biztonságosak; az itt dolgozók a villamossággal, elektromos készülékekkel és gázzal dolgozóknál sérülnek gyakrabban.
Ezek is elég meghökkentő adatok, de talán az még különösebb, hogy a könyvtárosok és a levéltárosok sincsenek biztonságban munka közben: a gyógyszeripari dolgozóknál többször éri őket baleset.
Ezeket az adatokat azzal magyarázták, hogy míg az irodai környezetben és egyéb védettnek vélt szakmákban dolgozók természetesnek veszik az egészséget és biztonságot, addig az építőiparban, bányászatban dolgozók tudják, hogy extrém területen vannak, így ennek megfelelő óvintézkedések alkalmaznak munka közben.
Míg a biztonságos munkakörökben történő sérülések nagy valószínűséggel nem súlyosak, addig az extrém területeken dolgozókkal történő balesetek jóval veszélyesebbek, akár halálosak is lehetnek.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés