A német és a lengyel nyelvismerettel bíró kollégák a legkeresettebbek az üzleti szolgáltatóközpontoknál. A kezdő fizetés akár félmilliós is lehet, de vezető pozícióban egymilliót is kereshetnek az alkalmazottak.
Jelenleg körülbelül 200 üzleti szolgáltatóközpont (SSC, BSC) működik Magyarországon, mintegy 100 ezer főt foglalkoztatnak. A szektor központja továbbra is Budapest, de egyre több cég nyit irodát a nagyobb vidéki nagyvárosokban. A HRPortál járt utána annak, miként alakulnak a bérek és kiket keresnek leginkább ezek a cégek.
Félmilliós fizetéssel és pótlékokkal várják a munkavállalókat
A Hays Hungary Business Services elemzéséből kiderült, hogy a szolgáltatóközpontok számára a különféle szakterületek közül a legkeresettebbek a pénzügyi, számviteli és a kontrollingot támogató pozíciók, s leginkább a németül és lengyelül is beszélő kollégák hiányoznak tőlük. Alkalmazottaik egyre komplexebb felelősségi köröket és szakértelmet igénylő feladatokat látnak el.
Munkavállalóikat kedvező kezdő fizetéssel és bérpótlékokkal várják, s nem ritka az inflációkövetés mellett a rendszeres, nagyobb összegű éves béremelés sem, ami a 15 százaléknyi pluszt is elérheti.
A tapasztalt HR-esek millió felett keresnek
A HR-t segítő alkalmazottak pályakezdő bére bruttó 460 ezer és 550 ezer forint között mozog. Egy toborzási specialista 3 év tapasztalattal már 650 ezer és 1,2 millió forint között kereshet havonta, egy csoportvezető menedzser fizetése 1,1-1,5 millió forint között mozog.
Könyvelői pozícióban 480-530 ezer forint között indulnak a bruttó fizetések. 3 év tapasztalattal pedig akár már 850 ezer és 1 millió forint közötti havi bért is el lehet érni. Kontrolling területen a legalacsonyabb összeg 680 ezer forint, míg a legmagasabb 1,5 millió. A csoportvezetők, valamint a menedzserek 1,1-1,7 millió forint között keresnek, de van, ahol akár 2 millió forintot is hazavihetnek havonta.
Ügyfélszolgálati területen 450 ezer forintról indul a fizetés, de három év tapasztalattal már akár 700 ezret is meg lehet keresni, adatelemzőként kicsit magasabb, átlagosan 480-750 ezer forint jövedelem jár, a csoportvezetők pedig akár 1,5 milliót is megkereshetnek a portál összefoglalója szerint.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés