A magyar háztartások kétharmada igencsak jól takarékoskodik a pénzével – többek között ez derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) legfrissebb felméréséből. További érdekesség, hogy a spóroló családok egyharmada rendelkezik állampapírral, így ebben az évben a GDP 2,1 százalékának megfelelő kamatjövedelemre jogosultak.
Az MNB rendszeresen figyeli a magyar háztartásokat, így azt is, hogy milyen terveik vannak a megtakarításaikra nézve, illetve rendelkeznek-e megtakarítással.
Mint most kiderült, a háztartások nagyobbik része rendelkezik némi összegyűlt vagyonnal, és általános cél körükben, hogy minél többet tudjanak megtakarítani. Az adatok szerint a legfőbb jövedelmi csoportban meglehetősen magas a megtakarítások aránya, és állampapírral is ők rendelkeznek a legnagyobb százalékban. A tízmillió forintnál több megtakarítással bírók harmada tart állampapírt, míg a hárommillió forint alatti megtakarítások esetében csupán tíz százalék.
Pénzt akar a magyar, nem hitelt
A felmérésből az is világosan látszik, hogy a magyarok kerülik a hitelfelvételt, hiszen a hitelt felvevők száma egyre csökken. Ennek egyik oka lehet, hogy az orosz-ukrán háború miatt meglehetősen borúlátóak a magyarok, és mivel a helyzet romlására számítanak, sokkalta jobban meggondolják, mire költsenek – ekképp a hitelfelvétel kérdését is jobban átrágják, mint a háborús helyzet kirobbanása előtt.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés