Főként az intenzív ügyfélkapcsolatokkal járó pozíciókban hagyják ott sokan állásukat. Ez főként a feladatok egyhangúságának és a munkahelyi stressznek köszönhető, az elvárások pedig tovább fokozzák a kiégés kockázatát, írja a Pénzcentrum.
Mentális egészség és fluktuáció
A mentális egészség, ezzel együtt a kiégés megelőzése a munkahelyek szempontjából azért is kiemelten fontos, mert a munkatársak megtartását célzó programok, illetve a támogató munkakultúra megteremtése jóval kevesebb időbe és pénzbe kerül, mint az új munkaerő toborzása, betanítása.
Az irodai munkák esetében tehát nagyon fontos, hogy az adott foglalkoztató milyen vállalati kultúrát alakít ki, miként biztosítja a munkavállalók jóllétét. Már a kiválasztáson sok múlik: nagy hangsúlyt kell fektetni arra, hogy a jelölt készségei, képességei megfeleljenek a betölteni kívánt pozícióhoz szükséges feltételeknek. Emellett a munkáltatónak nagy figyelmet kell fordítani olyan munkakörnyezet kialakítására, amelyben az alkalmazottak jól érzik magukat a szerepükben, az adottságaiknak legmegfelelőbb munkakörben dolgozhatnak.
Kiégés és fluktuáció helyett egészséges munkahely
Ezek a befektetések pedig megtérülnek. Azok a cégek amelyek több energiát fektetnek a munkaerő megtartásába, és figyelembe veszik a munkavállalói igényeket, jóval alacsonyabban tudják tartani a fluktuációt, mint más vállalatok.
A lap által megszólaltatott szakértők szerint átlátható működésre van szükség, ahol a munkavállalók látják a kölcsönös érdekeket: mit és miért csinál a munkavállaló az adott munkakörben, ebben mi az érdeke a cégnek, és mi az, ami az adott munkatárs számára hasznos.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés