A korai cseresznye már érik egyes földközi-tengeri országokban, onnan importálják Magyarországra. A hazai korai fajtákra még várni kell néhány hetet, az elsőként érő májusi cseresznyéig is van legalább három hét, mire szedhetjük. A messziről érkező gyümölcsnek azonban megkérik az árát.
A nyári gyümölcs hazai érésére még várni kell
Hazánkban a „Rita” nevű fajta a legkorábban érő, magyar származású cseresznye. Ennek érése május 20-a körül, Rita napja táján indul, időjárástól függően. Ezért, akik nem bírják ki addig cseresznye nélkül, azok vásárolhatnak a külföldről érkezőből.
Ebből már Romániába is szállítottak, ráadásul korábban, mint hazánkba. Egy ottani lap szerint a délről érkező gyümölcs a szokottnál is korábban érkezett hozzájuk, azonban hiába szép a gyümölcs, a legtöbben csak messziről nézik, mivel annyira drága, írja az Agroinform.
Most még csak azok vásárolják, akik megengedhetik maguknak a jelenleg luxuscikknek számító piros gyümölcsöt. A többiek viszonyt hiába vágynak rá, csak messziről csodálják.
Az import cseresznye jelenleg sokak számára megfizethetetlen áron kapható
Magyarországon még csak elvétve lehet találkozni cseresznyével az élelmiszerboltokban, és csak olyan helyeken, ahol egyébként is főként különleges élelmiszereket árusítanak. És mint minden luxusteremék, a korai import cseresznye is rendkívül drága.
Így a nyári, kora nyári gyümölcs rajongóinak még várniuk kell néhány hetet, míg az első fajta be nem érik.
A májusi cseresznyék közt, hasonlóan a nyáriakhoz, találhatunk egészen nagy szemű fajtákat és aprókat is. Viszont közös bennük, hogy teljesen érett állapotban nagyon édesek. A legjobb ezeket a szedés után egyből megenni, de megfelelően csomagolva hűtőszekrényben is eltarthatók néhány napig.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés