A legújabb csalási módra az egyik érintett hozzátartozója a Facebookon hívta fel a figyelmet, hogy az esetből okulva senkit ne tudjanak így átverni. Mutatjuk, mi a módszer lényege, és mi az a telefonszám, amellyel vigyázni kell.
A bank csalási osztályának számával trükköznek
A hozzátartozó elmondása szerint anyósát a csalók először azzal keresték meg, hogy gyanús tranzakciót észleltek, majd kérték, hogy töltsön le egy applikációt.
Miután ezt megtette, egy olyan telefonszámról kezdték hívogatni, amely mindössze egy számmal tért el a bank csalásmegelőzési csoportjának elérhetőségétől. Ezután rávették, hogy lépjen be netbankjába, és ott ellenőrizze tranzakcióit.
Az applikáció távoli elérést biztosít, gyakorlatilag látták a képernyőjét. Az volt a szerencse, hogy ujjlenyomattal jelentkezett be. Ezt követően app leszed, bank felhív, minden is letilt! Semmit nem tudtak, nem ők keresték
– áll a beszámolóban, melynek végén a posztoló azt kérte mindenkitől, hogy meséljék el a történetet a családban. „Ne adjunk esélyt, hogy sikerrel járjon valamelyikünk szüleinél” – fűzte hozzá.
Ezt a számot nem szabad felvenni
A Dívány úgy tudja, hogy a csalók egy, a Raiffeisen Bank csalásmegelőzési csoportjának elérhetőségére hajazó számról keresték reménybeli áldozatukat. Ez a 06 1 488 4980 volt, miközben a bank FWR Private Banking ügyfelei számára elérhető csoport elérhetősége a 06 1 484 4979, így még ha valaki utána is néz a számnak, könnyen azt gondolhatja, hogy szintén a pénzintézethez tartozik.
A bankok nem győzik hangsúlyozni, hogy telefonon keresztül soha nem kérik ügyfeleiket banki adatok megadására, ahogy alkalmazások letöltését sem kérik tőlük. Így ha valakit egy bank nevében ezzel hívnak fel, szinte biztosan csalók próbálkoznak nála.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés