A felügyeleti bírságot azért kell a pénzintézetnek kifizetnie, mert továbbra sem rendelkezik olyan szűrési technikával, szabályrendszerrel és támogató IT-eszközzel, amivel ki tudná szűrni a pénzmosási szempontból kockázatos ügyfelek valamennyi szokatlan tranzakcióját.
Az MNB-nek már tavaly májusban volt gondja a bank működésével: különböző intézkedésekre kötelezte a Polgári Bankot, hogy maradéktalanul megfeleljen a pénzmosás és terrorizmusfinanszírozás megelőzésére vonatkozó jogszabályi követelményeknek. Ezek teljesítését ellenőrizve ugyanakkor továbbra is hiányosságokat találtak, ezért szabtak ki 10 milliós büntetést az MNB honlapján olvasható tájékoztató szerint.
A bank elmulasztotta a felügyelet által előírt belső ellenőrzési vizsgálat folytatását is bevezetett intézkedéseinek hatékonyságáról.
A felügyelet tavaly őszig adott haladékot a pénzintézetnek a feltárt problémák rendezésére, de nem sikerült olyan megoldást alkalmazniuk, amely minden esetben ki tudná szűrni a kockázatos ügyfelek összes gyanús ügyletét, és azt sem lehet rekonstruálni, hogy a kiszűrt ügyletek kapcsán mikor és hogyan intézkedett a bank, milyen végső döntéseket hoztak, illetve megtették-e a szükséges bejelentést a Pénzmosás és Terrorizmusfinanszírozás Elleni Irodának.
Az MNB most idei határnappal kötelezte a bankot automatikus szűrőrendszer kidolgozására és adatszolgáltatásra. A feltárt problémák nem érintik az intézmény megbízható működését véleményük szerint.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés