Nem kevesebb mint 17 százalékkal nőttek az albérletárak tavaly 2022-höz képest a főváros belső kerületeiben, így aki Budapest ezen részein szeretne élni, annak európai viszonylatban is mélyen a zsebébe kell nyúlnia.
Nagyot nőttek a bérleti díjak Budapesten
Amint azt az Index is megírta, az európai városok relatív megélhetési költségeinek összehasonlítását célzó Eurostat tanulmány többek között az albérletárakat is összegezte. A vizsgálat során a budai 1., 2., 3, 11. és 12. kerületi lakások, valamint a pesti 5., 6., 7., 8., 9., 13. kerületben található, központi elhelyezkedésű ingatlanok adatai alapján számolták ki az átlagos fővárosi, 3 szobás albérletek árait.
Benedikt Károly, a Duna House PR és elemzési vezetője a közleményben kiemelte, a horvát főváros, Zágráb (20 százalék) és Bulgária központja, Szófia (20 százalék) után az uniós országok fővárosai között hazánkban emelkedtek a legnagyobb mértékben a vizsgálatba bevont lakások bérleti díjai az Eurostat tanulmánya szerint.
A Brexit miatt az uniós tagállamok fővárosai között London helyett a 2023-as adatok alapján Dublin lett a legköltségesebb település, ott a magyar főváros árainak a duplájáért bérelhetők ugyanekkora ingatlanok.
A covid is hozzátett az albérletárak emelkedéséhez
Az elmúlt pár évben a budapesti albérletpiac viszonyait több tényező is jelentős mértékben befolyásolta. Először a koronavírus-járvány a piacra kerülő airbnb-s lakások miatt okozott kínálati sokkot, a gazdaság egyes szektorainak a korlátozása pedig visszaeső keresletet eredményezett. Ezt követően az orosz–ukrán háború miatt érkező ukrán menekültek borították fel a keresleti oldalt, majd a két számjegyűre ugró infláció is beleszólt az albérletek árába.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés