A narancs hámozása néha igazi kínszenvedés tud lenni. Ha keményebb a héja, akkor mélyen bele kell vájnod a körmöd, hogy egyáltalán hozzá tudj kezdeni, majd szabályosan le kell műtened a héjdarabkákat, amelyek olyan szorosan tapadnak a gyümölcshúsra, hogy az szinte már ellentmond a fizikai törvényeinek, a végére pedig borítékolható, hogy a ragacsos lé beborít mindent. Ismerős a helyzet? Mutatjuk, mi lehet a kiút.
Így hámozd meg villámgyorsan a narancsot
A trükköt egy „kevglbach” néven futó TikTok-felhasználó mutatta be, aki rövid, de annál velősebb videójában egy másik tiktokos, bizonyos „lolwutalan” módszerét próbálta kísérleti jelleggel rekonstruálni. Az eredményen ő lepődött meg a legjobban.
Ahogy a bejátszásból kiderül, a lényeg annyi, hogy előbb félbe kell vágnod a narancsot, hogy aztán a héjas felét az ujjaiddal befelé nyomva egyszerűen kifordítsd belőle a tartalmát. Igazából csak egy mozdulat az egész: 10 másodperc sem kell hozzá, és kész is.
Ezáltal nemcsak a pucolással járható viszontagságokat úszhatod meg, hanem a gerezdek szétválasztásának terhét is. Sőt, ha elég ügyes vagy, nem lesz tiszta ragacs a kezed. Igen, a trükk a mandarinnal is ugyanúgy működik. Ha nem hiszed, próbáld csak ki!
A fehér részeket is érdemes megenni
Mielőtt még tiltakozni kezdenél, hogy így rajta maradnak a narancson a fehér részek, amelyek köztudottan kesernyésebb ízűek, jobb, ha tudod, hogy egyébként sem éri meg leszedegetni őket. Olyan szempontból legalábbis biztos nem, hogy tele vannak a szervezet számára hasznos tápanyagokkal.
A fehér rész A- és B-vitaminokat, illetve megközelítőleg annyi C-vitamint tartalmaz, mint amennyit a gyümölcs húsa. Fogyasztása ezért hozzájárul a bőr és a látás egészségének megőrzéséhez, valamint az immunrendszer hatékony működéséhez. Az utóbbi hatást erősítik a benne található flavonoidok is, amelyek védenek a szabad gyökökkel szemben, valamint gyulladáscsökkentő és antimikrobiális tulajdonságokkal rendelkeznek.
A citrusfélékben lévő bioflavonoidok különösen értékesek a szív- és érrendszer számára, javíthatják az inzulinérzékenységet és a glükóztoleranciát is.
A fehér „hártya” mindezen túl rostokban is gazdag. Nem is akármilyenekben: ezek vízben oldható rostok, vagyis pektinek, amelyek fontos szeret játszanak az erek és a szív védelmében, jó hatással vannak a szénhidrát- és zsíranyagcserére, csökkentik a koleszterinszintet, hozzájárulnak a vércukorszint stabilizálásához, illetve támogatják az emésztést.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés