A széles körű gyakorlattal ellentétben a cellux nem csupán az ajándékcsomagoláshoz vagy a szakadt papírlapok megragasztásához használható, értő kezekben igazán praktikus és sokoldalú eszközzé válhat. Itt van 10 dolog, amiben könnyebbé teheti az életed a mindennapok során.
1. Billentyűzettisztítás
Ha nincs egy flakon sűrített levegőd, amely a nehezen elérhető helyekről is képes kifújni a koszt, megteszi egy darab cellux is: ragacsos felületét használva könnyedén összegyűjtheted a port és a morzsákat még a billentyűk közötti résekből is.
2. Üvegdarabkák felszedése
Ha összetörsz egy üveget, utána hiába söpörsz fel, a kisebb darabkák egy része a padlón maradhat, ami kellemetlen meglepetést okozhat, amikor legközelebb elfelejtesz papucsot húzni. Itt jön képbe a cellux. Ha rátekered valamire (ami lehet akár egy köteg papírtörlő is), felszedheted vele a legapróbb üvegszilánkokat is. Egy pró tipp: ehhez érdemes kétoldalas ragasztószalagot használni.
3. Cipőfűző javítása
Ha a cipőfűződ annyira szétfoszlott, hogy alig tudod befűzni, tekerj rá celluxot. Ezután már kihúzhatod vele addig, amíg kicseréled egy újra.

4. Szöszhenger készítése
A szöszeltávolító hengernek valahogy mindig akkor veszik nyoma, amikor a legnagyobb szükség lenne rá. Ilyenkor szintén jól jöhet egy kétoldalú ragasztószalag. Tekerd körbe egy hajkefe nyelén vagy egy vécépapír-gurigán, és már kész is a rögtönzött szöszhengered.
5. Vágott virágok rendezése
Ha rácsszerű alakban celluxcsíkokat ragasztasz egy váza tetejére, majd a virágokat az így kapott résekbe teszed, sokkal rendezettebb látványt fognak nyújtani, mint ha szabadon (vagyis szanaszét) állnának.
6. A folpak szélének rögzítése
A folpak felső rétege gyakran szorosan rásimul az alatta lévőre, ezért amikor előveszed, nehézségét okozhat megtalálni, hogy hol kezdődik a széle – kivéve, ha megjelölöd egy darab ragasztószalaggal.

7. Bútorok védelme a macskától
Ha a macskád a bútoraidon élezi a karmát, és nem sikerül jobb belátásra bírnod, a kétoldalú cellux lehet a megoldás. Ha ráragasztod a kritikus pontokra, a ragacsos felületet már nem lesz kedve összekarmolni a kedvencednek.
8. Légypapír készítése
A teendőd ugyanaz, mint ha szöszeltávolító hengert készítenél: tekerd körbe kétoldalú ragasztószalaggal a vécépapír vagy a papírtörlő gurigáját, majd akaszd fel egy magas pontra, ahol csapdába ejtheti a legyeket.
9. Gyümölcsök érettségének ellenőrzése
Ha nem tudod eldönteni, hogy egy gyümölcs kellően érett-e, vágj ki belőle egy kis háromszög alakú darabot. Amennyiben a színe és textúrája alapján úgy ítéled meg, hogy a gyümölcs még nem áll készen a fogyasztásra, egyszerűen tedd vissza a helyére a kivágott darabot, majd rögzítsd celluxszal. Ezzel elkerülheted, hogy a lékelés megzavarja az érési folyamatot.
10. Címkék védelme
Ha filctollal írsz egy címkére, és attól tartasz, hogy a felirat elkenődhet, vagy összefoghat valamit, ragassz rá egy réteg celluxot. Így garantáltan ép marad.

Mentes Anyu szakácskönyvek
„A kevesebb több. A mentes jobb."
Nemes Dóra újságíró, a Mentes Anyu márka és közösség megálmodója, de mindenekelőtt kétgyerekes anyuka. Szakácskönyveiben kipróbált recepteket válogatott össze, amelyek az inzulinrezisztensek, cukorbetegek, vagy életmódváltók étrendjébe passzolnak.
A könyvekbe most betekintést nyerhetsz.
Amit az online lapozgatóban megtalálsz:
- Tartalomjegyzék
- Előszó
- Részlet Étrendem - Szarka Dorottya dietetikus kisokosából
- + 1 recept is!
Mentes Anyu szakácskönyve 1+2 kedvező áron online rendelhető!
hirdetés