Az lenne az ideális, ha csak annyit vásárolnánk mindenből, ami valóban el is fogy a héten, vagy addig nem vennénk másik konyhai eszközt, amíg tökéletesen funkcionál a régi. Ez vezet oda, hogy egyre nehezebben férünk el a konyhánkban, ami – valljuk be – valóban nem a legtágasabb hely a házban. Muszáj trükkös megoldásokhoz folyamodni, ha nem szeretnénk, hogy a ház lelke egy csatatérre hasonlítson.
Régi építőkockák a konyhákban
A gyerekek megunt fa építőjátékait kár lenne elajándékozni, vagy még rosszabb esetben kidobni: egy kis kreativitással tökéletesen használhatók konyhai tárolásra. Csupán csiszolópapírra, némi fafestékre és erős ragasztóra lesz szükséged a kivitelezéshez. Építsd meg előre a konyhai eszköztartót, majd amikor megszületett a prototípus, egyenként csiszold le a kockákról a festéket, majd ragaszd egymáshoz a darabokat. Száradás után érdemes újra lecsiszolni, majd jöhet a tetszőleges színű festék. Ha kedveled a színes, extravagáns kiegészítőket, akkor még csak át se kell festened a színes kockákat.
Tépőzár a hűtőben
Ügyesen kihasználhatod a hűtő ajtajának belső oldalán lévő üres felületet, ha tépőzárral ide erősítesz kisebb tárolódobozokat. Extra erős kétoldalas ragasztószalagra és tépőzárra lesz szükséged, no és persze a műanyag dobozokra. Rögzítsd a dobozok hátoldalára a tépőzár egyik részét, míg a hűtő ajtajára a másikat a méretre vágott ragasztószalag segítségével. Ezzel a megoldással egyszerűen tárolhatsz ételmaradékot, friss, aprított zöldfűszereket, esetleg előre lereszelt sajtot.
Szósztartó tojástartó
Ne dobd ki az üres tojástartó dobozt, helyette vágd ketté, és állítsd bele a flakonos szószokat, például a ketchupot, a mustárt vagy a majonézt. Sokkal rendezettebb hatást keltenek így, és azonnal megtalálod a hűtőben, ha szükséged lesz valamelyikre. A papírtartó unalmas színét feldobhatod egy kis festékkel, hogy üde színfoltja legyen a hűtődnek.
Zöldségtárolás okosan
A zöldségeket, gyümölcsöket nem érdemes ömlesztve, egymás hegyén-hátán tárolni, mert gyorsabban megromlanak. Ha viszont külön-külön tárolóalkalmatosságba tesszük őket, akkor rengeteg helyet foglalnak el. Az irodaszereknek a konyhában is hasznát veszed: szerezz be fémből készült, egymás tetejére illeszthető iratgyűjtő kosarakat, és meg is oldottad a zöldségek, gyümölcsök szelektálását. Ráadásul az élelmiszerek a rácsoknak köszönhetően jól szellőznek, így tovább frissek maradnak a konyhádban vagy a kamrádban.
Mi legyen a fedőkkel?
A műanyag dobozok tárolása után általában a másik neuralgikus pont egy háztartásban, hogy hova kerüljenek az edényfedők, miután a különböző méretű lábasokat szépen egymásba helyeztük. Ha nem szeretnél külön fiókot biztosítani a fedőknek, akkor használhatod valamelyik konyhaszekrény vagy kamraajtó belső oldalát erre a célra. Szerezz be jó pár öntapadó akasztót, majd rajzold be a fedők helyét az ajtón. Ez elég macerásnak tűnik, de elég, ha a fedőket egyenként körberajzolod ceruzával, majd ezekre a körökre ragassz 3-3 darab akasztót úgy, hogy kettő alulról fogja meg a fedőt, egy pedig oldalról. Így ügyesen be tudod csúsztatni a fedőt, és biztosan nem fog kiesni a helyéről. Még több képet és tárolási tippet ezen a linken találsz!
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés