Feltűnt már, hogy épphogy csak kirakod a konyhapultra a papírtörlőt, de máris mehetsz a boltba újat venni? Nem vagy vele egyedül! Az Apartment Therapy most Melissa Makertől, a Clean My Space szerzőjétől tudakolta meg, hogyan lehet kitörni az ördögi körből.
A papírtörlő a legrosszabb
– ismertette álláspontját a témában a takarítóguru.
Mint mondta, használata ugyan könnyűnek és kényelmesnek tűnhet, de igazából szörnyű választás: a nedvességtől darabjaira hullik, nem annyira hatékony, mint a mikroszálas törlőkendő, az ablaktisztításnál pedig szöszöket hagy maga után. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy egyszer használatos, vagyis a takarítás után automatikusan a szemétben landol.
Nem hiszem, hogy valami újrafelhasználható dolog helyett papírtörlőt kéne használni.
Mivel azonban ott csücsül a konyhapulton, arra várva, hogy perforált hengeréből leszakíts egy tökéletes méretű lapot, talán el sem jutsz odáig, hogy belegondolj, milyen sok fogy belőle.
Néha azért jól tud jönni
Félreértés ne essék, még Maker szerint is vannak olyan élethelyzetek, amikor indokolt lehet a papírtörlő alkalmazása: például, ha nem akarsz konyharuhával hozzányúlni a csirkéhez, a vécéhez, vagy bármihez, ami zsíros.
A szakember mindezek fényében arra sarkall, hogy csak akkor használd a papírtörlőt, amikor stratégiailag tényleg fontos, és ne ragaszkodj hozzá mindenáron, pusztán azért, mert kényelmes.
Ha nem látod, nem is használod
Ha szeretnéd kiterjeszteni papírtörlő-tudatosságod, hallgass Makerre, és ne hagyd, hogy szem előtt legyen. Már az is segíthet, ha elteszed a konyhapultról, inkább a szekrényben tárolod. Amennyiben zavar az így keletkező űr, rakj ki egy kosárkát a helyére, majd töltsd meg mikroszálas törlőkendőkkel. Azzal, hogy beiktatsz egy kis akadályt (a szekrényajtó formájában),
legközelebb talán hajlandó leszel valami más után nyúlni, amikor maszatos lesz a tükröd.
Ha mindenképpen szükséged van papírtörlőre, alábbi cikkünkből megtudhatod, milyet érdemes venni.